Вільне життя

Зі стартами приходить досвід

Про юних борців із Збаражчини, якими в районній ДЮСШ і спортклубі «Чемпіон» опікуються Петро та Євген Королі, добре знають не лише в Україні. Ось і на другий міжнародний Меморіал із вільної боротьби пам’яті Вітка Процяка і Патрика Жиманчика в польському Намислуві їм надіслали запрошення. 

Престижний міжнародний турнір, в якому взяли участь юнаки і юніори з двадцяти місцевих шкіл боротьби, Чехії, а також наші співвітчизники з Хмельницького, Львова і Кам’янець-Подільського, зібрав півтори сотні учасників. І зайвий раз підтвердив боєздатність збаражців, які в командній суперечці вибороли друге місце, поступившись лише господарям.

Чемпіонський титул у ваговій категорії до 38 кілограмів, — розповів Петро Євгенович, — виборов Андрій Ткач. — Срібні нагороди дісталися Юрієві Вовку та Олегові Качці, бронзові — Вадимові Крупському, Олександрові Михальському і Андрієві Харишу. Не могли не вразити збаразьких атлетів та увага, яка в сусідній країні приділяється розвитку олімпійського виду, гостинний прийом поляків.

12265800_1669511233305465_6471883756407521241_o

Із нагоди півстолітнього ювілею місцевого борцівського клубу «Орел», який виховав чимало чемпіонів світу і Європи, організатори, скажімо, підготували серйозні відзнаки для лауреатів. Особливо, для переможців. Окрім кубків, медалей, подарунків, чемпіони отримали ще й сертифікати на 500 злотих. Залишається хіба по-доброму позаздрити сусідам. У місті, яке за кількістю населення ідентичне Збаражу, і так існує чудовий спортивний комплекс. Але вже розпочали будівництво ще більш просторого і комфортного залу для борців, із трибунами для глядачів. Без дієвої підтримки влади нічого подібного і близько не було би. За прикладом далеко, так би мовити, ходити не треба…

У той же час, коли одні борці захищали честь Збаража за кордоном, інші вихованці клубу продемонстрували свою майстерність у Хмельницькому, де відбувся другий Всеукраїнський турнір із вільної боротьби пам’яті героїв Небесної Сотні та загиблих під час АТО. В змаганнях узяли участь три з половиною сотні юнаків і дівчат 2004—2007 років народження з багатьох міст України та сусідньої Молдови. Запропонована організаторами олімпійська система ускладнила юним атлетам шлях до перемоги. Однак збаразька команда, до якої ввійшли двадцять дев’ять наймолодших підопічних Петра і Євгена Королів та Олександра Шафранського, теж виборола титул віце-чемпіонів, поступившись лише львів’янам.

На верхню сходинку п’єдесталу пошани піднялися Богдан Бастюк, Максим Шпак і Влад Пожогін. Лише кроку не вистачило до такого ж успіху тезці останнього Владу Харишу. Як юний борець сам зізнався, в нього на вирішальний восьмий поєдинок просто не вистачило сил. Адже довелося виходити на килим через дві хвилини після завершення попереднього. А бронзових медалей удостоєні Володимир Каравацький та Анастасія Михальська.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини