Вільне життя

Краще пізно, ніж ніколи

Ще півтора місяця тому, 28 вересня, футболісти тернопільської «Ниви» не виїхали на виїзний матч десятого туру чемпіонату України серед команд першої ліги з харківським «Геліосом». І ось нарешті вчора, 11 листопада, офіційний сайт ПФЛ України оприлюднив інформацію про те, що «набрало чинності» рішення КДК Федерації футболу України про зарахування жовто-зеленим технічної поразки з рахунком 0:3. 

Прочитавши шість рядків тексту, залишилося хіба подивуватися. Це ж треба, наскільки, на відміну навіть від того ж регіонального виконкому «попередника» Анатолія Конькова, новообраний склад виконавчого комітету громадської організації футболістів нинішнього щирого прихильника Петра Порошенка Володимира Павелка (демократичним при всім бажанні не можу його назвати хоча би тому, що самі уникають подібного визначення), практично відразу полюбив «вішати локшину» на вуха вболівальників футболу. Відверто, до того ж їх зневажаючи. Надзвичайно важко, повірте, уявити, що «епопея» з «аксіомою», яка не потребує доведення, могла тривати настільки довго. Викликаючи як в уболівальників «Ниви», так і в конкурентів команди, тривіальні запитання: «А може?»

Та апріорі нічого не могло бути. Хоча би через те, що ФК «Нива» напередодні мандрівки на Схід України офіційно повідомив: через фінансові труднощі до Харкова не приїдемо. Інший бік медалі — елементарне нехтування принципами правової держави. Ви, шановні вболівальники, глибоко помилятиметеся, коли подумаєте, що КДК Федерації футболу України на найближчому після неявки засіданні присудив «Ниві» технічну поразку. Не вірите? Не полінуйтеся тоді зайти на офіційний сайт всеукраїнської федерації футболу. Жодної згадки про вирішення долі не зіграного матчу «Геліос» — «Нива» не знайдете. Однак через півтора місяця таки дізнаєтеся, що рішення про присудження «Ниві» поразки «набуло чинності». Без вказівки дати і номеру постанови. Причому вже на… сайті ПФЛ України.

Одне слово, до відкритості в спілкуванні з новим складом федерації, складається враження, набагато довша відстань, аніж зі старим. Зайве тому підтвердження, скандал із розповсюдженням квитків на перший домашній поєдинок стадії плей-оф «Євро-2016» зі Словенією найближчої суботи, 14 листопада.

Після того, як мої земляки зі Львова, зрозумівши, що на трибуни вдасться потрапити лише мінімальній кількості місцевих уболівальників, почали блокувати вулиці і закидати каси стадіону свіжими, але нині надзвичайно дорогими курячими яйцями, негайно почалися ще більш незрозумілі «ігри». Офіційний розповсюджувач федерації, в назві якого не могло, в силу традицій, не обійтися без слова «Інтернешнл», звинуватив керівників «Арени-Львів». А ті, звісно ж, не забарилися зі спростуванням: скільки виділили квитків, стільки ж і реалізували. В програші, як не прикро, або, насамперед, на щастя, залишиться хіба автор цих рядків. На запитання фанатичного шанувальника (наш директор Ірина Федорівна Рогальська не дасть сказати неправду), чи вдалося таки дістати квиток, відповів, ані на мить не покрививши душею. За таких обставин краще подивитися зустріч у прямій телевізійній трансляції. Тим більше, що свідком подібних престижних поєдинків уже не раз і не два доводилося бути. І є надія, що вперше не ставши свідком такого матчу, допоможу підопічним нинішнього наставника головної команди Михайла Фоменка позбутися своєрідного закляття. Адже скільки до того вони програвали матчів із вибуттям, переконаний, нікому не варто нагадувати.

На фото: Петро Бадло таки, здається, знайшов форварда. В останніх двох матчах Ростислав ВОЛОШИНОВИЧ забив три голи.

Фото із сайту ФК «Нива»   

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини