Вільне життя

Насвай — кайф без шкідливих наслідків?

Поліцейські Тернопілля б’ють на сполох: в області, як і загалом по Україні, почастішали випадки вживання підлітками жувальної суміші насвай. У гонитві за новими відчуттями діти ризикують скалічити власне життя.


Продавці жувальної суміші за помірну ціну обіцяють дітям кайф без жодних шкідливих наслідків. Але правди про склад «диво-речовини» та про її вплив на здоров’я та психіку дилери нізащо не розкажуть потенційним клієнтам.

Аби вберегти школярів від загрози, правоохоронці Тернопілля розпочинають в області профілактичну кампанію, мета якої донести до молоді істину про насвай. До цієї справи закликають долучитися також батьків та освітян.

Отож, що ж таке насвай? Жувальна суміш із легким психотропним ефектом, до складу якої входять тютюн, вапно, курячий послід, олія, синтетичний клей і ще ціла низка небезпечних речовин, залежно від «виробника». Неприємний запах з рота, псування зубів, головний біль, отруєння, виразки, пухирі на губах, зміни психіки, залежність — неповний перелік «бонусів» після вживання насваю. Більш тривале захоплення цією сумішшю може викликати ще серйозніші проблеми аж до онкологічних захворювань. Боротися з цими наслідками доведеться довго, а от кайф, який виявляється в легкій розслабленості та потемнінні в очах, триває лише 5─6 хвилин.

Визначити людину, яка вживає насвай, за візуальними ознаками практично неможливо. Ця суміш не потребує ні підшкірного чи внутрішньовенного введення, ні ковтання ─ достатньо невелику кількість насваю покласти під язик або за губу. Такі специфічні особливості насваю ускладнюють виявлення підлітків, які його вживають. Крім того, батьки, вчителі часто навіть не знають, який вигляд має суміш. Тож правоохоронці закликають дорослих узяти до уваги цю інформацію і донести її до своїх дітей.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини