Вільне життя

Не вистачило сил?

На чемпіонаті світу з важкої атлетики, який у суботу, 28 листопада, завершується в американському Х’юстоні, не надто вдало виступила вихованка Скалатської ДЮСШ «Колос» та обласної ШВСМ Марія Хлян. Піднявши за сумою двоборства на тринадцять кілограмів менше, ніж трохи більше місяця тому на молодіжній першості континенту, підопічна Віктора Симіва і Вікторії Шайморданової посіла лише двадцять четверте місце серед атлеток, чия вага не перевищує 69 кілограмів. 

— Чогось подібного і варто було очікувати, — прокоментував цю звістку «Вільному життю плюс» Віктор Симів. — Занадто молода ще Марійка, аби за такий короткий проміжок часу з максимальною самовіддачею виступити на двох підряд відповідальних міжнародних турнірах. Під час першості Європи в литовській Клайпеді, відчуваючи, що має реальні шанси вдруге підряд завоювати чемпіонський титул, виклалася сповна. І хоча за сумою двоборства поступилася переможниці одним кілограмом, претензій до неї ні в кого не могло виникнути. В ривку зафіксувала сто, в поштовху — 125 кілограмів.

Приблизно на такий же результат наставники збірної України орієнтували Марію Хлян і на чемпіонаті світу. Але сил на успішний повторний виступ після далекого перельоту, вочевидь, не вистачило. Зрештою, не можна не визнати, що все ж не підвела команду, яка веде боротьбу за якомога більшу кількість ліцензій на літні Олімпійські ігри 2016 року в Ріо-де-Жанейро. Нульової оцінки не заробила, поклавши певну кількість очок до загальної скарбнички. Хоча в обох вправах і підкорилися лише заявлені стартові ваги — 95 кілограмів у ривку і 117-ть — у поштовху. А в решті спроб, на жаль, зазнала невдач.

Несправедливо, мабуть, було би дорікати за надмірні навантаження і наставникам головної команди. Все таки молодіжний чемпіонат континенту був для Марії Хлян завершальним виступом у віковій групі спортсменів до 23-х років. Тож не варто було втрачати нагоду завоювати медаль престижних міжнародних стартів. А вже в олімпійському сезоні спортсменка матиме нагоду довести, чи заслуговує на одну з чотирьох поки що завойованих збірною України путівок на найпрестижніші старти сучасності.

Фото з архіву Марії ХЛЯН  

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини