Вільне життя

Не кількістю, а якістю

Хоча цьогорічна осіння першість із шахів серед дітей передплатників «Вільного життя плюс» минулої суботи, 21 листопада, не відзначилася особливою масовістю, головний арбітр турніру Ігор Зіновійович Подольський пообіцяв цікаве видовище. Адже серед юних учасників до чотирнадцяти років зібралися майже всі найсильніші на Тернопільщині юні майстри — шестеро підкорили норматив першого спортивного розряду. 

Причому четверо вже встигли стати учасниками чемпіонату України серед дітей до дванадцяти років, а Іван Романов ─ узяти участь у кількох всеукраїнських турнірах підлітків.

Та не він став головним героєм змагань за швейцарською системою в шість турів із п’ятнадцятихвилинним контролем часу. Одинадцятирічний… ветеран першості Сергій Галапуп із Великих Бірок не лише показав абсолютний результат — шість очок із шести можливих — але і встановив низку інших рекордів традиційного турніру. Чотири рази брав у ньому участь і стільки ж разів входив до трійки кращих. А новий тріумф дав змогу юнакові, як свого часу і тернополянину Арсенові Кучеру, який перемагав у 2010—2011 роках, стати дворазовим володарем головного трофею. Кращого подарунка до дня народження, яке відсвяткував за чотири дні до змагань, Сергій, мабуть, не міг собі придумати.

Ще восьмирічним відзначив дебют другим місцем, поступившись лише половинкою очка Кучеру. Далі була перемога в 2013-му і торік третє місце за додатковими показниками, яке, мабуть навчило не втрачати концентрації до завершення останньої партії. Зайве тому підтвердження — фінальний акорд нинішньої суперечки. Впевнено здолавши головних конкурентів Івана Романова, Дмитра Федоріва, Лідію Романюк, потрапив у доволі скрутну ситуацію в ендшпілі завершальної партії з Олександром Ященком, який і замкнув п’ятірку призерів. Та у вирішальний момент Сергій Галапуп і йому не дозволив домогтися хоч би нічиєї.

IMG_1705

Згадані лауреати змагань, які вже змалку є читачами «Вільного життя плюс», нагороджені грамотами, преміями і призами. Тим же їхнім ровесникам, які з тих чи інших причин побоялися кинути виклик найсильнішим у нашому краї, на майбутнє залишається хіба побажати не боятися вступати в суперечку з лідерами. Адже в шахах, як, зрештою, і в будь-якому іншому виді спорту, лише зустрічаючись із сильнішими, є шанс підвищити майстерність.

На фото: під час осінньої першості дітей передплатників «Вільного життя плюс»; лауреати турніру: у першому ряду (зліва направо) — Іван РОМАНОВ, Сергій ГАЛАПУП, Дмитро ФЕДОРІВ, у другому — Олександр ЯЩЕНКО і Лідія РОМАНЮК.

Фото Василя БУРМИ

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини