Вільне життя

Ножиці, папір і трохи фантазії

Творити мінімально витратну красу навчали тернопільських школярів в Українському домі «Перемога» під час фестивалю декоративно-прикладного мистецтва «Витинанкові візерунки». Захід організували працівники міського центру творчості дітей та юнацтва.

— Майже щороку сприянням колективу установи намагаємося провести фестиваль декоративно-прикладної творчості. Ми взяли собі за мету щоразу брати іншу тематику та інший вид мистецтва, — пояснює директор ЦТДЮ Світлана Миханчук. — Тепер вирішили продемонструвати витинанку. Можете самі переконатися, наскільки вона різнобарвна та різноманітна, багата на техніки. Витинанку хочеться пропагувати ще й тому, що це, мабуть, найдешевший, мінімально витратний вид декоративно-прикладного мистецтва. Окрім того, він є дуже давнім, бо колись витинанками українці прикрашали мисники, столи, робили з паперу серветки. Тепер це вміння підупало, тож за підтримки дійства хочемо дати йому шанс на відродження.

Пропагували цю цікаву й захопливу техніку також педагоги центру творчості дітей та юнацтва. За кожним із шести столиків проводили майстер-класи. Методист відділу декоративно-прикладного мистецтва Інна Кватира розповіла, що під час них діти мали змогу навчитися як традиційної, так і сучасної витинанки, а також застосовувати елементи цієї техніки при створенні листівок, артбуків, книжкових закладок.

— Це таке мистецтво, яке затягує, — каже Інна Павлівна. — Для того, щоб створити витинанку дітям необхідні терплячість, уважність, посидючість. Ця техніка розвиває також дрібну моторику рук, що добре впливає на розвиток мовних функцій.

П’ятикласниця Тернопільської загальноосвітньої школи №20 Катя Ілінська стала однією із учасниць майстер-класів. Дівчинка каже, що займається цим видом рукоділля не вперше.

— Я вже вирізала дерево із сердечками, робота вийшла вдалою, гарною. Найважче витинати з паперу дрібні деталі, — розповідає Катя і додає, що, окрім витинанок, вчиться створювати ще й вироби зі шкіри та малювати. Можливо, тому така філігранна праця далася дівчинці легше, ніж новачкам.

mb 008        mb 014      mb 015

Не лише освоїти давнє мистецтво, а й милуватися вже готовими паперовими композиціями як вихованців центру творчості, так і учнів шкіл, позашкільних навчальних закладів міста, а також умільців із Китаю та Польщі відвідувачі фестивалю могли оглянувши витинанкову виставку. Найталановитіші учасники експозиції отримали дипломи від організатора заходу.

Фото авторки

Loading...

Про автора

Мар’яна Бобрівець

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини