Вільне життя

Ножиці, папір і трохи фантазії

mb023

Творити мінімально витратну красу навчали тернопільських школярів в Українському домі «Перемога» під час фестивалю декоративно-прикладного мистецтва «Витинанкові візерунки». Захід організували працівники міського центру творчості дітей та юнацтва.

— Майже щороку сприянням колективу установи намагаємося провести фестиваль декоративно-прикладної творчості. Ми взяли собі за мету щоразу брати іншу тематику та інший вид мистецтва, — пояснює директор ЦТДЮ Світлана Миханчук. — Тепер вирішили продемонструвати витинанку. Можете самі переконатися, наскільки вона різнобарвна та різноманітна, багата на техніки. Витинанку хочеться пропагувати ще й тому, що це, мабуть, найдешевший, мінімально витратний вид декоративно-прикладного мистецтва. Окрім того, він є дуже давнім, бо колись витинанками українці прикрашали мисники, столи, робили з паперу серветки. Тепер це вміння підупало, тож за підтримки дійства хочемо дати йому шанс на відродження.

Пропагували цю цікаву й захопливу техніку також педагоги центру творчості дітей та юнацтва. За кожним із шести столиків проводили майстер-класи. Методист відділу декоративно-прикладного мистецтва Інна Кватира розповіла, що під час них діти мали змогу навчитися як традиційної, так і сучасної витинанки, а також застосовувати елементи цієї техніки при створенні листівок, артбуків, книжкових закладок.

— Це таке мистецтво, яке затягує, — каже Інна Павлівна. — Для того, щоб створити витинанку дітям необхідні терплячість, уважність, посидючість. Ця техніка розвиває також дрібну моторику рук, що добре впливає на розвиток мовних функцій.

П’ятикласниця Тернопільської загальноосвітньої школи №20 Катя Ілінська стала однією із учасниць майстер-класів. Дівчинка каже, що займається цим видом рукоділля не вперше.

— Я вже вирізала дерево із сердечками, робота вийшла вдалою, гарною. Найважче витинати з паперу дрібні деталі, — розповідає Катя і додає, що, окрім витинанок, вчиться створювати ще й вироби зі шкіри та малювати. Можливо, тому така філігранна праця далася дівчинці легше, ніж новачкам.

mb 008        mb 014      mb 015

Не лише освоїти давнє мистецтво, а й милуватися вже готовими паперовими композиціями як вихованців центру творчості, так і учнів шкіл, позашкільних навчальних закладів міста, а також умільців із Китаю та Польщі відвідувачі фестивалю могли оглянувши витинанкову виставку. Найталановитіші учасники експозиції отримали дипломи від організатора заходу.

Фото авторки

Loading...

Про автора

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини