Вільне життя

Перевірили: закони порушують не лише ув’язнені

Органи прокуратури області під час перевірок стану додержання вимог законодавства щодо забезпечення режимних вимог, порядку тримання та нагляду, контролю за поведінкою затриманих, ув’язнених і засуджених в установах попереднього ув’язнення та виконання покарань області виявили ряд порушень і вжили заходів до їх усунення, кажуть у прес-службі прокуратури області.


Так, практично в усіх установах виконання покарань УДПтС України в області допускаються суттєві порушення законодавства з режимних питань (як щодо забезпечення охорони, так і стосовно нагляду за засудженими). Зокрема, засуджені у виправних колоніях не забезпечені одягом єдиного зразка, продовжують користуватися забороненими предметами (мобільними телефонами, грошима тощо), оскільки шляхи їх надходження належним чином не виявляються і не перекриваються. Обшукова робота в установах подекуди має формальний характер і не відзначається ефективністю. Ряд заборонених предметів виявлялись і вилучались під час прокурорських перевірок.

У поточному році виявлено факт вчинення корупційного правопорушення одним із працівників виправної колонії (пронесення засудженому мобільного телефону за обіцяну винагороду). Відповідний протокол про вчинення правопорушення, пов’язаного з корупцією, перебуває на розгляді суду.

Крім того, через суттєві порушення і прорахунки в соціально-виховній роботі із засудженими й незабезпечення за ними належного нагляду в дільницях соціальної реабілітації Копичинської ВК-112 цього року вчинили втечу п’ять засуджених. Наразі втікачів розшукали і повернули в установу. За вчинення втечі стосовно них також розпочато кримінальне провадження.

За наслідками перевірок, з метою усунення виявлених порушень органи прокуратури області внесли на розгляд начальникам установ виконання покарань 13 вказівок, більшість з яких перебуває на розгляді.

Усього впродовж року з названих питань прокуратурою внесено 58 документів реагування, за результатами розгляду яких до дисциплінарної відповідальності притягнуто понад 60 службових осіб.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини