Вільне життя

Перемоги попереду?

Не надто вдалим виявився старт Кубка світу з біатлону для українських стріляючих лижників. У дебютній на змаганнях такого рівня одиночній змішаній естафеті і в класичному міксті, якими минулої неділі, 29 листопада, відкрився перший етап у шведському Остерсунді, українці, хоча і були певний час серед претендентів на нагороди, до п’єдесталу пошани не добралися. 

У придуманій свого часу німцями видовищній естафеті «Різдвяних стартів», які стали проводити на футбольних стадіонах, сперечаються дуетами. І олімпійська чемпіонка Юлія Джима, яка розпочала перегони в збірній України, відразу ж підтвердила, що після невдач минулого сезону знову набрала хорошу фізичну форму. Стартовий етап завершила другою, а після наступного, завершального для себе, взагалі відправила партнера на дистанцію лідером, оскільки за порушення правил французів покарали аж чотирма хвилинами штрафу.

На жаль, лідеру чоловічої збірної Сергієві Семенову підтримати переможний заспів виявилося не під силу. І в швидкості проходження дистанції поступався багатьом конкурентам, і з влучністю на вогневих рубежах виникли серйозні проблеми. Не закривши при стрільбі лежачи на завершальному етапі однієї мішені навіть із допомогою запасних патронів, підняти український дует вище сьомого місця не зміг.

Ще гірше виступила збірна України в класичній змішаній естафеті. До кого в спеціалістів не було претензій, то хіба до натуралізованої росіянки Ольги Абрамової, яка після невдачі на першому етапі нашої землячки, вихованки товариств «Колос» і «Динамо», олімпійської чемпіонки Олени Підгрушної (через повільну стрільбу на першому рубежі і використані три запасні патрони дісталася фінішу чотирнадцятою майже з однохвилинним відставанням від лідера) зуміла передати естафету четвертою. Однак Артем Прима, використавши при стрільбі стоячи теж три запасні патрони, фінішував лише сьомим.

А на довершення ще й Дмитро Підручний з Острова Тернопільського району, якого так само, як і Олену, обрали капітаном збірної, вже на першій стрільбі не зміг упоратися з рвучким вітром, закривши вісьмома патронами лише три мішені. Після двох штрафних кіл відправився на дистанцію лише дванадцятим. Пізніше, завдяки вдалій стрільбі стоячи, піднявся на дев’яту позицію. Але на завершальному відрізку дозволив обігнати себе ще двом конкурентам — одинадцяте місце.

Результат, який навряд чи задовольнив амбіції як самих спортсменів, так і вболівальників. Однак усі переконані, що розчаровуватися не варто. Попереду тривалий сезон, під час якого кожен матиме шанс заявити про себе і в індивідуальних перегонах, так і в естафетних. Як це вже встигли, скажімо, паралельно зробити резервісти на першому етапі Кубка IBU в шведській Ідрі. В одній із двох спринтерських гонок «срібло» завоював ще один натуралізований росіянин Олександр Жирний. Успішно виступили також Яна Бондар (п’яте і восьме місця), тернопільська динамівка Анастасія Меркушина (десяте і шосте), Руслан Ткаленко (дев’яте), Юлія Журавок (тринадцяте).

А перший етап Кубка світу в Остерсунді після невеликої перерви продовжиться в середу, 2 грудня, індивідуальними гонками чоловіків.

На фото: минулої неділі Олена ПІДГРУШНА офіційно повернулася у великий біатлон.

Фото із сайту Федерації біатлону України

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини