Вільне життя

Повернув собі титул через п’ять років

Сьома осіння першість із шахів серед передплатників «Вільного життя плюс» зайвий раз підтвердила, що чимала кількість прихильників інтелектуальної гри віддає перевагу саме нашій газеті. Минулої суботи, 14 листопада, посперечатися за нагороди традиційних стартів у затишному прес-клубі видання зібралося тридцять троє учасників.


Не можна не зазначити, що ця цифра — друга за історію проведення змагань. Лише в 2011-му претендентів виявилося більше. Звиклі вже до традиційної формули — турніру зі швидких шахів за швейцарською системою в дев’ять турів із 15-хвилинним контролем часу двоє майстрів спорту, семеро кандидатів у майстри і понад два десятки першорозрядників з Івано-Франківської, Хмельницької, Дніпропетровської областей, Шумського, Кременецького, Зборівського, Збаражського, Теребовлянського, Бережанського, Гусятинського, Борщівського, Бучацького районів і, звісно ж, із нашого обласного центру постаралися часу не гаяти. Адже швидкоплинний характер турніру, окрім рівня майстерності, вимагає від кожного ще й неабияких швидкості мислення, холоднокровності і спритності.

IMG_0970

IMG_0987

Красномовний приклад стосовно цього навів головний суддя змагань Ігор Подольський. Перебуваючи в жорсткому цейтноті, наш земляк із Борщева Ігор Багрій погодився на запропоновану майбутнім переможцем Олегом Поліщуком зі Староконстянтинова на Хмельниччині нічию. За мить же зрозумів, що саме брак часу відволік підсвідомість, без сумніву, зайвою за цієї ситуації думкою про «нічию з майстром». Адже нічим іншим не поясниш не побачений мат супернику за два ходи.

IMG_0995

IMG_1001

IMG_1005

Зрештою, на те вони і змагання, аби за об’єктивного суддівства визначався кращий із кращих. Набравши вісім очок із дев’яти можливих, майстер спорту Олег Поліщук через п’ять років повернув собі титул чемпіона. Подібним досягненням може похвалитися лише інший майстер спорту Ігор Бабій із Дніпропетровська, який виграв два попередні турніри. Цього ж разу пан Ігор і переможець першості 2011 року, тернополянин, кандидат у майстри спорту Богдан Мазурчак продемонстрували другий результат — по сім балів. І лише безпристрасні додаткові показники віддали «срібло» останньому. До числа лауреатів потрапили також уже згаданий Ігор Багрій і кандидат у майстри Михайло Сусла. Всіх п’ятьох лауреатів нагородили грамотами і преміями. А за кращий результат серед ветеранів відзначений 84-річний кандидат у майстри Анатолій Мірошниченко з Тернополя.

IMG_1097

IMG_0992

IMG_0988

IMG_1009

IMG_1017

IMG_1023

IMG_1025

IMG_1027

IMG_1029

IMG_1032

IMG_1037

IMG_1041

IMG_1042

IMG_1043

IMG_1046

IMG_1050

IMG_1064

IMG_1088

Найближчої ж суботи, 21 листопада, в прес-клубі «Вільного життя плюс» знову вируватимуть шахові баталії. За нагороди традиційної осінньої першості сперечатимуться діти передплатників газети. Початок реєстрації учасників, нагадаю, з десятої ранку, початок змагань — об одинадцятій.

Фото Василя БУРМИ

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

3 comments on “Повернув собі титул через п’ять років”

 1. Ігор

  Маленька поправка. Я вигравав турнір 4 рази, Богдан – 3!

 2. Богдан Дікальчук
  Богдан Дікальчук

  Мабуть, пане Ігоре, таки я маю слушність. У силу того, що, не володіючи до того матеріалом, про який раніше писав пан Добровольський, дозволив собі вивчити історію проведення саме осінніх першостей серед передплатників. А ви, здається, мали на увазі і літні кубки.

 3. Ігор

  Так, Ви праві! Я мав на увазі усі розіграші ))

Comments are closed.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини