Вільне життя

Поки що без медалей

Перший змагальний день чемпіонату України з легкоатлетичного кросу, який сьогодні, 13 листопада, розпочався в Луцьку, не приніс нагород бігунам із Тернопільщини. Вище за інших наших земляків місце в підсумкових протоколах, як не дивно, посіла двадцятирічна вихованка Тернопільської ОДЮСШ «Колос» Русаліна Поворознюк, яка під керівництвом Віри Зозулі спеціалізується в… спортивній ходьбі. 

У забігу молодих жінок до 23-х років на чотири кілометри майстер спорту саме зі спортивної ходьби фінішувала п’ятою через 16 хвилин 15 секунд після старту, на шістнадцять секунд відставши від бронзової призерки. Хоча це, звісно, не означає, що в очній суперечці Русаліна обов’язково би випередила, скажімо, на три роки молодшу талановиту бігунку Оксану Більчак. У віковій групі дівчат до сімнадцяти років уродженка Зборівщини, першокурсниця Тернопільського національно педагогічного університету імені В. Гнатюка, якою, окрім Володимира Небельського, нині в ОДЮСШ опікується Ольга Стефанишин, два кілометри подолала за 7 хвилин 18 секунд.  Однак цього вистачило лише для дев’ятого місця. Конкуренція в молодших дівчат-бігунок, вочевидь, була серйознішою. На відміну від молодіжного забігу жінок на чотири кілометри, в якому не проводилося кваліфікаційного відбору на першість континенту.

Не можна не відзначити ще одного підопічного Володимира Небельського — п’ятнадцятирічного Олександра Мельника. Відновившись після серйозної травми, юнак нещодавно під час аналогічних змагань за програмою спортивних ігор учнівської молоді Тернопільщини зумів вибороти «бронзу». А сьогодні завершив двохкілометрову дистанцію восьмим, відставши від переможця на двадцять, а від бронзового призера — на десять секунд — 6 хвилин 26 секунд.

А найдосвідченіший із тих, хто виступав на «коротких» дистанціях кросу, майстер спорту Руслан Даньків у забігу чоловіків на чотири кілометри фінішував одинадцятим — 12 хвилин 34 секунди. Вочевидь, це був його день. Та й крос не належить до числа улюблених дисциплін підопічного Ольги Стефанишин. Особливо, коли необхідно змагатися на важкому, як у Луцьку, грунті.

Решта тернопільських прихильників бігу пересічною місцевістю продемонстрували скромніші результати. П’ятнадцятим серед юніорів на дистанції шість кілометрів став Олександр Гнатюк із Тернопільського району, місця в третьому десятку посіли юнаки за віком Христина Паньків, Інна Ткачук, Сергій Андрійчук, юніорка Крістіна Поворознюк (молодша сестра теж займається спортивною ходьбою), в четвертому — Назар Даньків, Володимир Стельмах, Руслан Решетило, Максим Купяк.

Та головні надії прихильників «королеви спорту» Тернопільщини, звісно ж, на завершальний день стартів. У молодіжних забігах на шість і вісім кілометрів відповідно виступлять Наталія Олійник, Наталія Стребкова (Солтан) і Андрій Галасюк. А на старт десятикілометрової дистанції чоловіків заявлений майстер спорту Іван Стребков. Чи вдасться комусь із них вибороти путівку і на цьогорічний грудневий чемпіонат Європи?

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини