Вільне життя

Порушення на виборах: дані міліції та спостерігачів

У Тернополі спостерігачі «ОПОРИ» та правоохоронці відзвітували про порушення на місцевих виборах 25 жовтня. Прес-конференцію з цього приводу провели 4 листопада.

«За весь період проведення виборчої агітації, голосування і підбиття підсумків в органи внутрішніх справ поступило 68 повідомлень, — прокоментував начальник управління громадської безпеки УМВСУ в Тернопільській області Борис Брик. — Серед них: порушення проведення передвиборчої агітації — 25 повідомлень, підкуп виборців — 5, незаконний друк бюлетенів — 6, стосовно порушень роботи ТВК — 4, пошкодження майна суб’єктів виборчого процесу — 2, порушення порядку реєстрації кандидатів — 2, надання неправдивих відомостей про реєстр відомостей — 2, поширення конфіденційної інформації про виборця — 2, порушення порядку голосування — 11, пошкодження виборчих бюлетенів — 6, хуліганство — 1, нанесення тілесних ушкоджень — 2. Із цієї кількості по 18 прийнято рішення внести дані в Єдиний реєстр досудового розслідування, а по трьох фактах складено адмінпротоколи».

Координатор виборчих програм Громадянської мережі «ОПОРА» в Тернопільській області Ігор Процик розповів про найбільш поширені порушення виборчого законодавства, які зафіксували спостерігачі. «Найпоширенішим порушенням була видача бюлетенів без паспорту або тимчасового посвідчення громадянина України, — сказав Ігор Процик. — Серед інших — голосування поза межами кабінки, як-от випадок у селі Пищатинцях Борщівського району, недостатня кількість виборчих скриньок (зафіксовано в с. Малий Раковець Збаразького району, де були всього лише одна стаціонарна урна та одна переносна. Оскільки це мала виборча дільниця, то законом передбачено мінімум по дві урни). Також спостерігачі зафіксували відсутність номеру дільниці на бюлетенях (с. Мишковичі Тернопільського району), агітаційні матеріали в день голосування (вулиці Тролейбусна, Руська, Бережанська в Тернополі, а також у приміщенні для голосування, зокрема в корпусі Технічного коледжу ТНТУ ім. І. Пулюя, де була реклама одного з кандидатів до обласної ради). Ще неправильне написання прізвища кандидата в депутати Тернопільської міської ради, що балотувався в 41 окрузі. Особи, котрі проживають за однією адресою, були написані в різних адресах. Такі випадки зафіксовано в Залізцях та Годові Зборівського району і Монастириськах. Так, жінка після заміжжя поміняла прізвище, і в списках виборців її записали як із новим прізвищем, так і з дівочим».

Фото й відео авторки

Loading...

Про автора

Віра Перун

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини