Вільне життя

Продана картопля не оподатковується?

В цей осінній період люди часто здають заготівельникам власну сільгосппродукцію – картоплю, квасолю, горіхи, гарбузове насіння. Чи правда, що дохід від такої діяльності не оподатковується?

Щоб дати відповідь на це питання, слід звернутися до пп. 165.1.24 п. 165.1 ст.165 Податкового кодексу України. Тут вказано, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, що вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, оброблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, наданих їй у розмірах, встановлених Земельним кодексом України.

Такі доходи громадян не оподатковуються, якщо вони підтвердять факт вирощування квасолі та насіння на власних земельних ділянках копією Довідки за формою 3-ДФ.

Для отримання такої довідки, громадянам необхідно звернутися із письмовою заявою до сільської, селищної або міської ради за місцем податкової адреси (місцем проживання).

Довідка за формою 3-ДФ видається безоплатно протягом п’яти робочих днів. Строк її дії – п’ять років.

Відділ комунікацій Тернопільської об’єднаної ДПІ

ГУ ДФС у Тернопільській області

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини