Вільне життя

Про надання роз’яснення щодо сплати єдиного внеску

Порядок сплати єдиного внеску для фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування визначено Законом України від 08 липня 2010 року N 2464-VI “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”. 

Єдиний внесок для зазначених платників, встановлюється у розмірі 34,7 відсотка від доходу, але ця сума не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску (у 2015 році – 478,17 грн в місяць).

Відповідно до вищезазначеного Закону та Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску підприємці – платники єдиного податку сплачують єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.

Згідно з ст. 530 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року N 435-IV якщо у зобов’язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Таким чином, граничний термін сплати єдиного внеску фізичними особами – підприємцями, які обрали спрощену систему оподаткування – 19 число місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.

У разі, якщо останній день сплати єдиного внеску припадає на вихідний, святковий день чи інший неробочий день, то останнім днем таких строків сплати єдиного внеску вважається перший робочий день, що настає за вихідним або святковим днем.

Відділ комунікацій Тернопільської об’єднаної ДПІ

ГУ ДФС у Тернопільській області

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини