Вільне життя

Реви та стогони київського андеграунду

Столична формація Reve ta Stohne цими днями відіграла концерт у Тернополі. Хлопці шаманили, оповідали про заробітки у Польщі, голландські сквоти та засоби зміни свідомості, а в перервах творили музику. Грають вони у стилі, який називається етно-грандж. Горлові співи у поєднанні з експресивною гітарою та дарбукою, театральне виконання і неймовірна енергетика залишили глибоке враження. Відбувся концерт у винарні «Заратустра».


«Якось на відпочинку грали разом, імпровізували, — розповідає один із солістів Макс Остяк, — і це було настільки круто, ми в буквальному розумінні ревли та стогнали. Так усе й почалося».

Гітарист Євген Слав’янов порвав струну вже після перших трьох композицій, тож під час вимушеної технічної перерви хлопці розповіли про мандри Європою. «Нам потрібні були гроші, тому вирішили поїхати до Польщі. Працювали дванадцять годин на день, отримували копійки, жили в поганих умовах. Нарешті зрозуміли, що так діло не піде. Надумали їхати в Голландію і здаватися там як біженці. Ніхто нас, звісно, не прийняв, і нас відправили додому. До депортації жили в Амстердамі на сквотах (покинутих приміщеннях або будинках, замешканих, зазвичай, без згоди власника — В. Ш. ), харчувалися переважно зіпсованими продуктами із супермаркетів. Але, щоби ви розуміли, там їжа не стоїть на поличках магазинів жодним днем довше терміну придатності, на відміну від наших магазинів. Тож жалітись не було на що. Знаєте, дивно усвідомлювати, що Голландія, себто Холі Ленд — це Свята Земля. А повернувшись в Україну, ми зрозуміли, що холі ленд тільки тут».

Коли трек-лист закінчився, і, здавалося, концерт можна оголошувати успішно завершеним, вдячна публіка просила на біс чи не кожну пісню. Однак «наші горлянки не вічні», – сказав Жека Слав’янов і попросився на відпочинок.

Віта ШКІРА,
студентка Тернопільського педагогічного університету ім. В. Гнатюка, спеціальність журналістика.

Фото авторки

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини