Вільне життя

Святкові подарунки: податкові наслідки

2

Незабаром настануть такі очікувані зимові свята – Миколая та Новий рік. Усі, а особливо діти, чекають на приємні сюрпризи. Підприємства також готують для своїх працівників і їхніх діток новорічні подарунки. Тоді, які ж наслідки отримання таких святкових подарунків з точки зору оподаткування?

Для оподаткування вартості подарунків, у тому числі дитячих новорічних, слід керуватися виключно нормами Податкового кодексу України (далі ПКУ).

Підпунктами 165.1.15 і 165.1.39 ПКУ встановлено, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається вартість подарунків, якщо вона не перевищує 50 % однієї мінімальної заробітної плати (в розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року.

У 2015 р., з метою застосування певних норм Податкового кодексу, розмір мінімальної заробітної плати складає 1218 грн, тобто, якщо подарунок надаватиметься у грудні 2015 р., то до загального оподатковуваного доходу платника податку цього місяця не включатиметься його вартість в межах 609 грн.

Якщо вартість подарунка перевищуватиме зазначену суму, то відповідно до пп. 164.2.10 ПКУ таке перевищення буде об’єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб. При цьому дане обмеження стосується не тільки одного подарунка, а й сукупної вартості всіх подарунків, одержаних упродовж календарного місяця. Тобто, якщо платник упродовж грудня 2015 р. отримає від працедавця, наприклад, три подарунки: для себе та для двох своїх дітей вартістю 300 грн. кожен, то обкладанню ПДФО у грудні не підлягатиме лише 609 грн., а з решти вартості одержаних подарунків у платника має буде утримано податок на загальних підставах.

Особливу увагу слід звернути на те, що база оподаткування доходу у вигляді подарунка визначається з урахуванням підвищуючого коефіцієнта, передбаченого п.164.5 ПКУ і буде оподатковуватись за ставками 15 і 20 %. Варто також зазначити, що з вартості подарунка, що підлягає оподаткуванню ПДФО, слід буде сплатити також військовий збір у розмірі 1,5%.

Відділ комунікацій Тернопільської об’єднаної ДПІ

ГУ ДФС у Тернопільській області

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Вільне Життя

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини