Вільне життя

Студентська «ПроТеЖе»

«ПроТеЖе» — таку назву носить газета кафедри журналістики Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка. Видають її студенти — майбутні працівники ЗМІ.

Газета потрібна для того, аби, навчаючись, студенти проявили себе як журналісти. Це, за словами викладача кафедри, кандидата наук із соціальних комунікацій Олександра Вільчинського, навчить нас (навіть якщо ми й не працюватимемо у сфері мас-медіа) робити й друкувати газету. Відтак, отримати за це гонорар.

Студенти беруть участь у створенні «ПроТеЖе» від задуму і до готового друкованого чи електронного примірника на сайті. Обирають тематичну спрямованість, формують рубрики, пишуть власні матеріали та редагують чужі, верстають і випускають у світ готове видання. Головними випусковими є четвертокурсники факультету філології та журналістики. Важливо, що кожен студент почергово «на свій колір і смак» готує окремий номер газети. Звісно, на кожного з них покладена велика відповідальність, адже вони не лише журналісти, а й редактори, обов’язок яких — вміло організувати роботу.

Для прикладу, журналістські матеріали можуть писати студенти всіх чотирьох курсів, однак чи опублікують це в номері — компетенція редактора. Від його праці залежить успіх газети загалом. Тут не обійтись без знань і зусиль! Наприклад, своїми труднощами й успіхами в роботі над газетою з нами поділилися четвертокурсниці Тетяна Демида та Олександра Пальчинська.

Тетяна розповідає: коли вперше дізналася, що має сама зверстати восьмисторінкову газету, дуже нервувала. Це вже тепер, коли в неї на столі лежить примірник «ПроТеЖе», дівчина з легкістю може говорити про його створення. Проте тоді усе було зовсім по-іншому.

«Найприкрішим і водночас найкумеднішим було те, що, коли прийшов час здавати газету, я помітила: в заголовку замість «студентські мозолі» написано «студентські мозлі», — згадує Тетяна. — Як? Як таке можна було пропустити? Я ж її перевіряла, читали і мої одногрупники, і викладач… Цю опечатку я швидко виправила, але, коли почала завантажувати готову газету на кафедральний сайт, згадала, що ця публікація з першої сторінки має продовження на третій. А там, звичайно, залишилися «студентські мозлі». Це був би «провал»! В останню хвилину я виправляла помилку. Нарешті усе готово, і тепер кожен охочий може побачити моє творіння. А я на цьому курсі не лише здобула навички верстки, а й зрозуміла важливу істину: «Ніколи не здавайся! Будь наполегливою, і все вийде».

На наполегливості наголошує й Олександра Пальчинська. Тема її газети з’явилася одразу. «Звісно, це студентство! Бо що може бути кращим за цей шалений, безтурботний та незабутній час? — каже дівчина. — А ще в мене виник задум створити своєрідну віртуальну редакцію, в якій, як і в традиційній редакції друкованого видання, будуть редактор, коректор, журналісти… Загалом над номером працювалося легко. Головне — все узгодити з викладачем і бути наполегливим».

Сьогодні у випуску вже є два номери студгазети «ПроТеЖе»: вересневий від Тетяни Демиди та жовтневий від Олександри Пальчинської. «Перший вабить яскравими кольоровими фотографіями, — каже Олександр Вільчинський. ─ А другий привертає увагу своїм неординарним стилем».

Наталя КОЛОДІЙ,

студентка факультету філології та журналістики ТНПУ ім. В. Гнатюка.

На фото: (зліва направо) над новим номером «ПроТеЖе» працюють Соломія Бурдаш, Зоряна Мурашка, Тетяна Скиба, Андрій Корнійчук.

Фото авторки

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини