Вільне життя

Чи кратна відповідальність кількості порушень

Платники податків, які подають звітність за формою 1ДФ, часто запитують про відповідальність за порушення порядку її заповнення, та за неодноразові допущені помилки. 

Як зазначили у відділі комунікацій Тернопільської ОДПІ, Державна фіскальна служба України, у наданому роз’ясненні від 2 вересня 2015 року інформувала, що відповідно до статті 119 Податкового кодексу України неподання, подання з порушенням встановлених строків, подання не в повному обсязі, з недостовірними відомостями або помилками податкової звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків, суми утриманого з них податку, а також суми отриманої оплати від фізичних осіб за товари (роботи, послуги), якщо такі недостовірні відомості або помилки призвели до зменшення або збільшення податкових зобов’язань платника податку або до зміни платника податку, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 510 гривень.

Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень.

Отже, якщо під час перевірки, для прикладу, за І-ІІ квартали, були виявлені порушення порядку заповнення та подання податкових розрахунків за формою № 1 ДФ, до податкового агента застосовується штраф у розмірі 510 грн. (або 1020 грн., якщо протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення) до загальної кількості порушень, а не до кожного порушення окремо.

Відділ комунікацій Тернопільської об’єднаної ДПІ

ГУ ДФС у Тернопільській області

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини