Вільне життя

Чи оподатковуються дивіденди?

Згідно із Податковим кодексом, до загального місячного або річного оподаткованого доходу платника податку, включається пасивні доходи, крім зазначених у пункті 165.1.41 статті 165 Кодексу.

Під терміном «пасивні доходи», маються на увазі також і дивіденди.

Доходи у вигляді дивідендів по акціях та корпоративних правах, нараховані резидентами – платниками податку на прибуток підприємств оподатковуються за ставкою 5%, та дивіденди, котрі виплачуються інститутами спільного інвестування за ставкою 20%.

Таким чином, оскільки дивіденди, нараховані на користь фізичних осіб – резидентів чи нерезидентів, включаються до загального місячного або річного оподаткування доходу платника податку – такий дохід підлягає оподаткуванню військовим збором за ставкою 1,5%.

Відділ комунікацій Тернопільської об’єднаної ДПІ

ГУ ДФС у Тернопільській області

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини