Вільне життя

В очікуванні Різдва

fullsize

У повітрі відчутні перші зимові нотки, а календар нагадує, що вже завтра — початок Різдвяного посту, який ще називають Пилипівкою. Друга назва пов’язана з іменем апостола Пилипа. Саме на його свято, 27 листопада, припадає останній день перед постом.

Триватиме говіння сорок днів. У цей час священики радять відмовитися віруючим від м’ясних, молочних страв, яєць, солодощів, стимулюючих напоїв. Натомість у раціон дозволяється включати всі види каш, пісний хліб і випічку, олію, овочі, фрукти і сухофрукти, горіхи, мед. Водночас піст полегшується для літніх чи хворих людей, тих, хто важко працює, вагітних і матерів-годувальниць.

Та відмовляючись від смаколиків, не забудьте підготувати до Різдва свою душу, інакше піст має всі шанси перетворитися на звичайну дієту. Забудьте образи недоброзичливців, помиріться з тими, з ким вас роз’єднала сварка чи гнів, творіть добрі справи, допоможіть нужденним, читайте духовну літературу. Також протягом посту християни мають добру нагоду приступити до сповіді і причастя.

Підготувала А. ЗИМНЕНКО

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Вільне Життя

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини