Вільне життя

На одну операцію було помилково виписано дві податкові накладні

money-256290_1280

Обидві накладні були зареєстровані в ЄРПН. Неправильну накладну було виправлено шляхом реєстрації розрахунку коригування з «мінусом». В декларації з ПДВ (покупця) відображати обидві накладні і розрахунок коригування, чи лише правильну суму операції?

Відповідно до п. 201.10 ПКУ при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку – продавець зобов’язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в ЄРПН та надати покупцю за його вимогою.

Слід зауважити, що згідно з п. 44.1 ПКУ для цілей оподаткування платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством. А тому платникам податків забороняється формування показників податкової звітності на підставі даних, не підтверджених вищевказаними документами.

Отже всі дані податкової звітності з ПДВ мають буди підтверджені первинними документами.

У випадку помилкового складання платником податку податкової накладної, така накладна не підлягає відображенню у податковій декларації з ПДВ. Розрахунок коригування, який може бути виписаний до такої податкової накладної, підлягає реєстрації в ЄРПН, але до податкової декларації не включається.

Відділ комунікацій Тернопільської об’єднаної ДПІ

ГУ ДФС у Тернопільській області

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Вільне Життя

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини