Вільне життя

Податок за викрадений автомобіль

05

Відповідно до ст. 267 розд. ХІІ Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні власні легкові автомобілі, які використовувалися до 5 років і мають об’єм циліндрів двигуна понад 3000 куб. см. Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25000 грн. за кожен такий автомобіль.

У разі переходу права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом звітного року податок обчислюється попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений об’єкт оподаткування, а новим власником – починаючи з місяця, в якому він набув право власності на цей об’єкт. У випадку, коли легковий автомобіль з вказаним вище об’ємом двигуна та терміном експлуатації викрадений та не знятий з реєстрації в органах внутрішніх справ (тобто обліковується у власності платника податку), то такий платник зобов’язаний сплачувати транспортний податок на загальних підставах.

Як зазначили у відділі адміністрування майнових податків Тернопільської ОДПІ, Верховною Радою України зареєстровано проект Закону України від 27.03.2015 № 2484 „Про внесення змін до статті 267 Податкового кодексу України (щодо захисту прав платників транспортного податку)”, яким пропонується звільнити платників податку від сплати транспортного податку за автомобілі, які викрадено.

Детальні консультації – у Центрі обслуговування платників за адресою: вул. Білецька, 1 або за телефонами: 43-46-46 чи 43-46-30.

Відділ комунікацій Тернопільської ОДПІ

ГУ ДФС у Тернопільській області

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Вільне Життя

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини