Вільне життя

Про останній бій УПА та інших борців

56

У видавництві «Рада» побачила світ книга тернопільського історика, почесного краєзнавця України Віктора Уніята «Історичні силуети. «Тернові долі» Олега Цетнарського».


Грунтовне дослідження розповідає про останній бій УПА , що відбувся на хуторі Лози поблизу с. Божиків Бережанського району та приурочене до 55-річчя цієї збройної сутички. Також до книжки увійшло кілька коротких історичних сюжетів про інших борців за волю України та репресованих священикам. Усі імена та події — реальні.

Книжка легко читається, адже автор подав історичні події через призму літературної композиції. Всі історичні оповідання просякнуті любов’ю до України, синівською вдячністю її захисникам.

Видання проілюстровано світлинами, копіями документів, зокрема опрацьованими в архіві управління СБУ в Тернопільській області. Книга буде корисною історикам, краєзнавцям, літераторам, педагогам, студентам, учасникам АТО, священикам, усім, хто цікавиться історією, зокрема національно-визвольною боротьбою українського народу. Редактори — Богдан Мельничук і Микола Ротман.

Нагадаємо, що 2015-й з ініціативи депутатів обласної ради оголосили на честь 55-річчя останнього бою УПА у Тернопільській області Роком повстанської звитяги. За підтримки Тернопільської обласної ради було проведено низку заходів для вшанування пам’яті полеглих героїв.

Ольга ВОЛИНСЬКА

м. Тернопіль

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Вільне Життя

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини