Вільне життя

Чи не забороняє чинне законодавство оформляти підсумкову (щоденну) податкову накладну покупцеві, якщо він не кінцевий споживач, за типом зведеної податкової накладної?

nalnak

 

Згідно з Порядком заповнення податкових накладних, затвердженим наказом Мінфіну від 22.09.2014 р. № 957, підсумкова (щоденна) податкова накладна складається у разі постачання товарів/послуг при готівкових розрахунках неплатникові ПДВ за умови, що він є кінцевим споживачем.

У свою чергу, зведена податкова накладна складається при безперервних або ритмічних постачаннях товарів/послуг покупцеві, що не є кінцевим споживачем. Вимоги до складання зведеної податкової накладної встановлено в п.201.4 ст.201 Податкового кодексу, а саме:

– безперервний і ритмічний характер постачання – про нього може свідчити постачання товарів (послуг) два або більше раз на місяць;

– терміни постачання встановлюються сторонами в договорі з урахуванням необхідності ритмічного і безперебійного постачання товарів споживачам. При цьому договір може бути укладений на будь який термін;

– обов’язкове підтвердження фактичних об’ємів постачання товарів/послуг реєстром ТТН або іншими відповідними супровідними документами, згідно з якими здійснено постачання.

Наступний момент, на який необхідно звернути увагу, – це періодичність складання зведеної податкової накладної. Вона має бути складена на дату оплати, визначену договором, але не пізніше за останній день місяця. Відсутність факту оплати поставлених товарів/послуг не звільняє постачальника від необхідності складання зведеної податкової накладної.

Встановлена договором періодичність оплати визначає момент, коли треба скласти зведену податкову накладну. На дату постачання товарів чи послуг до визначеної договором дати періодичності оплати зведена податкова накладна не складається. Таким чином, можна зробити висновок, що при виписці податкових накладних щодня ритмічними постачаннями контрагентові, що не є кінцевим споживачем, є можливість щоденного складання зведеної податкової накладної. Для цього слід укласти договір з таким покупцем, в якому будуть вказані чіткі щоденні терміни постачань товарів/послуг і, відповідно, оплата по них, а також дати складання зведеної податкової накладної.

Відділ комунікацій Тернопільської об’єднаної ДПІ

ГУ ДФС у Тернопільській області

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Вільне Життя

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини