Вільне життя

Або мама, або… сім’я?

У Мирослави з Іваном до двох років спільного життя народилася дівчинка, а через рік жінка завагітніла синочком. Важко було ростити дрібних дітей, бо, крім них, на Миросі ще й господарка трималася, худоба, город. Почали будуватися, тож чоловік їздив на заробітки. Після декретної відпустки Мирослава також влаштувалася на роботу на завод.


Потім діти пішли до школи, треба було уроки з ними готувати, одягати, турбуватися… Все це трималося на маминих плечах. Після школи дочка вийшла заміж, а син служив у війську. Їздила Мирослава до нього ледь не щомісяця за сотні кілометрів. Хоч і не мала родина великих статків, але для сина нічого не шкодувала. Богу дякувати, відслужив і повернувся додому.

Почала матір про невістку мріяти. Хотіла, щоби зі свого села взяв син дівчину, аби в гості близько було ходити, допомагати молодим. Так і сталося.

Спершу молодята жили в злагоді. Коли народилася в них дівчинка, Мирослава не могла натішитися внучкою, аж світилася від радості. Та незадовго пробігла між її та синовою сім’єю чорна кішка. Невістка й так рідко навідувалася до чоловікових батьків, а з роками ще більше почала від них віддалятися. Внучку до бабусі не відпускала, синові з матір’ю бачитися заборонила… Поставила його перед вибором: або мама, або сім’я. І син вибрав сім’ю…

Уявіть собі, як це важко, коли зустріне син матір чи біля церкви, чи на ринку, чи в транспорті, чи просто посеред вулиці — й боїться до неї підійти, заговорити. Бо кохана дружина як дізнається, то знову викидатиме його речі із хати.

А за плечима — 16 років подружжя. Багато вклав праці й грошей в обійстя, куди пішов у зяті, щоб було не гірше, ніж у людей… Усе тепер має: сім’ю, хороми… Хто для нього мама?

Мирослава ж плаче, не спить ночами. Нерви розхитані, тиск стрибає… Виглядає сина, а він не приходить. Найбільше болить матері, що підростає в синовій сім’ї дівчинка, її внучка, котра вже все розуміє. Надивиться, як поважають її батьки татову родину — і думатиме, що це нормально. Якою дочкою для тата й мами стане в майбутньому? На жаль, її батьки про це чомусь не замислюються…

ГАННА

Заліщицький район.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини