Вільне життя

А без лідера зовсім сумно

Любителі гри над сіткою, звичайно ж, не можуть не знати, що у вітчизняному жіночому волейболі залишилося лише вісім колективів суперліги. Попри те нещодавно на підсумковому в році засіданні виконавчого комітету Федерації волейболу України, як можна зробити висновок із розміщеного на її офіційному сайті звіту, голова директорату Геннадій Кондаков, навіть не почервонівши, відрапортував: порівняно з минулим сезоном, зросла кількість учасників головних національних турнірів. 

Зокрема, в новому сезоні в чоловічому чемпіонаті грають по… вісім команд вищої і суперліги. До чого автор цих рядків процитував функціонера? Та хоча би до того, що чи не відразу згадалося прислів’я: «Похвали мене, моя губонько…» Особливо, коли далі значну частину засідання вели мову про кричущу ситуацію з більш ніж дивним рішенням проводити матчі жіночої суперліги в Сіверськодонецьку на Луганщині. Уявіть собі тільки! Федерація волейболу України, виявляється, отримала гарантії безпеки для учасників змагань від «самої» міської ради по-їхньому «Сєвєроденцька» та управління СБУ в Луганській області. І навіть(!) «інспекційна» делегація ФВУ не побоялася туди завітати в гості. Та, попри «активну і відкриту» позицію федерації, на думку її президента Володимира Туровського, батьки 18-20-річних волейболісток «вперто не бажають відпускати доньок на ці виїзди».

Далі, так би мовити, плисти нікуди. Звинуватити батьків волейболісток у тому, що чемпіонат у жіночій суперлізі почав перетворюватися на своєрідний турнір… за перепискою, — це потрібно мати неабиякий дар усе перевертати з ніг на голову. А, може, справа трохи в іншому. Зазвичай, коли лише один, на відміну від решти, крокує «в ногу», цілком справедливим було би визнати власну неспроможність. Зрештою, і рівень розвитку популярної в народі гри вельми красномовно про це свідчить. Приємним винятком стали хіба цьогорічні успіхи наших студентських збірних на Всесвітній універсіаді. І національні збірні вже давно не радували перемогами на європейській арені, і талановиті гравці за першої-ліпшої нагоди намагаються перебратися в сильніші зарубіжні чемпіонати.

А наш рідний, як не прикро, з кожним новим сезоном хіба все більше засмучує нижчим рівнем майстерності. На прикладі тернопільської «Галичанки-ТНЕУ-Вікнарьов» це також вельми помітно. Кілька талановитих вихованок клубу залишили команду, ще навіть не встигнувши про себе на повний голос заявити. Тож від’їзд до Франції ліберо збірної України Вікторії Дельрос і непродовження контракту з Юлією Палій поставили перед колективом досить серйозні проблеми. Бо ж не може його лідер Катерина Дудник, навіть із допомогою досвідченого капітана Олени Туркули, і вправно доводити м’яч до диспетчера, і максимально результативно завершувати атаки. Особливо, коли в захисті шкіряна куля постійно валиться з рук орендованої в южненського «Хіміка» 19-річної Тетяни Карпушиної, а 16-річна Вероніка Дельрос, яка замінила старшу сестру, через свій вік ще просто не здатна демонструвати стабільну гру.

У стартовому з двох домашніх поєдинків п’ятого туру з тією ж «Сєвєродончанкою, які відбулися 27—28 листопада, щоправда, підопічних Андрія Романовича гріх було би не похвалити за самовіддачу на майданчику. Спочатку на «більше-менше» здолали конкуренток (26:24), а потім у не менш напружених кінцівках партій двічі їм поступилися — 22:25, 23:25. Подаючи «на партію» в останньому із згаданих відрізків, суперниці, до речі, не особливо переймалися тактичними хитрощами. А просто спрямували м’яч на Карпушину.

Здається, саме після цього епізоду віце-чемпіонки України остаточно зломили моральний дух господарок майданчика, без проблем уже перемігши і в четвертому сеті — 25:19. А за відсутності в складі «Галичанки» в суботній зустрічі Катерини Дудник, яка напередодні травмувала коліно, гра і зовсім перетворилася на формальність — 25:15, 25:14, 25:16 на користь «Сєвєродончанки».

В інших поєдинках п’ятого туру зафіксовано такі результати: «Волинь» (Луцьк) — «Хімік» (Южне) — 0:3, 0:3, «Медуніверситет» (Вінниця) — «Регіна» (Рівне) — 3:1, 1:3, «Орбіта» (Запоріжжя) — «Педуніверситет» (Чернігів) — 3:0, 3:0. Чемпіонки з «Хіміка», до речі, встигли вже провести і матчі завершального в першому колі сьомого туру. Повертаючись із Луцька, по дорозі заїхали до Рівного, де також упевнено здолали і «Регіну» — 3:0, 3:0.

Після десяти ігор в активі тернопільської «Галичанки-ТНЕУ-Вікнарьов» чотирнадцять набраних очок, які дозволяють посідати четверте місце в турнірній таблиці. Від «Орбіти» відстають уже на п’ять пунктів, а «Волинь» випереджають лише на один.

4562

Зустрічі шостого туру заплановані на найближчі п’ятницю-суботу, 4—5 грудня. Тернопільська «Галичанка-ТНЕУ-Вікнарьов» вирушить до Запоріжжя в гості до «Орбіти». Цікаво, чи поїде на Схід України луцька «Волинь»?

Фото автора  

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини