Вільне життя

Вшанували пам’ять Уласа Самчука

Приємна звістка з міста Городок на Львівщині: тут вшанували пам’ять про Уласа Самчука, якого називають українським Гомером ХХ століття. Зокрема, відкрили й освятили меморіальну дошку з портретним зображенням прозаїка, редактора та громадсько-політичного діяча з таким текстом: «У цьому будинку в 1943-1944 роках жив і творив видатний український письменник Улас Самчук».

Так увічнили пам’ять про митця, який мешкав у цьому містечку неповних вісім місяців – від листопада до липня. Крім того, 2015-й з ініціативи Львівської обласної організації «Меморіал» ім. В. Стуса та Городоцької районної ради був проголошений на Городоччині Роком Уласа Самчука.
Нагадаю, що автор трилогій «Волинь» та «Ост», романів «Марія», «Юність Василя Шеремети»

, «На білому коні», «На коні вороному» та інших творів від 1913 року мешкав у селі Тилявка (нині Шумського району нашої області). Тут навчавсь у школі, а в 1920-1927 роках – у Кременецькій гімназії, де належав до підпільного гуртка патріотично налаштованих українців, які випускали рукописний журнал «Юнацтво». У Тилявці та Кременці встановлені пам’ятні дошки на честь У. Самчука, його іменем названо вулиці, діють музеї. 1999 року в Тернополі засновано літературну премію імені Уласа Самчука.

То чому б один із наступних років за прикладом львів’ян не оголосити на Шумщині або Кременеччині чи й на всій Тернопільщині Роком Уласа Самчука. Адже він широко відомий і в Україні, й у діаспорі, зокрема, в Німеччині, де керував об’єднанням письменників-емігрантів «Мистецький український рух» та в Канаді, де в м. Торонто ініціював створення об’єднання українських письменників «Слово». Знаменита трилогія У. Самчука «Волинь» (1932, 1936, 1937 рр.) була висунута на Нобелівську премію.

О. ЗІНКЕВИЧ

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини