Вільне життя

Дати, які варто пам’ятати

Традиційно в грудневі дні обласна універсальна наукова бібліотека потішила бібліографічним покажчиком літератури до знаменних і пам’ятних дат Тернопільщини на прийдешній рік. Нинішній випуск — уже 26-й. Уклала його завідувач відділу краєзнавчої літератури та бібліографії Марія Пайонк, керівник проекту і науковий редактор — директор цієї найавторитетнішої в області книгозбірні Василь Вітенко.


Про одну з дат нагадує вже обкладинка видання, на якій уміщено репродукцію світлини Меморіалу на Лисоні. У 2016-му відзначатимемо 100-річчя героїчних боїв Українських Січових Стрільців на цій горі поблизу Бережан, де вони ціною власного життя поставили нездоланний заслін перед переважаючими силами російської армії.

Серед інших пам’ятних дат, що введені до основного списку, — 500 років від дня народження легендарного Дмитра Вишневецького (Байди), 170 — від часу перебування у нашому краї Тараса Шевченка, 130 — від дня народження письменниці та громадської діячки Іванни Блажкевич, 100 років від днів народження режисера Ярослава Геляса і редактора «Вільного життя» Миколи Костенка. У 2016-му виповнилося б 80 років поету Борисові Демківу і краєзнавцю Гаврилові Чернихівському, 75 – прозаїку Борисові Хижняку та композитору Василеві Подуфалому.

Свої 60-річчя відзначатимуть письменники Петро Сорока і Василь Тракало, діяч культури Михайло Рудзінський, публіцист Петро Довгошия…

Зазначимо, що електронний варіант покажчика «Література до знаменних і пам’ятних дат Тернопільщини на 2016 рік» розміщено в мережі Інтернет за адресою: www.library.te.ua. Тож усі охочі зможуть використати цей своєрідний посібник для вшанування видатних земляків, відзначення ювілеїв, що стосуються історії та культури краю.

Богдан МЕЛЬНИЧУК

м. Тернопіль

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини