Вільне життя

За скільки наша поліція нас берегтиме

Віднедавна міліція України успішно переродилася на поліцію. Напевно, це — логічно,  адже міліція — щось мілітаризоване, військове, а поліція — від слова «поліс», що означає місто, жителів якого й мають не карати, а оберігати поліцейські. Чи насправді ця структура стане такою? Про це можна буде скласти перші враження уже через кілька місяців. А поки суспільство дає велику фору поліцейським, а окрім неї — велику зарплатню. Щоб не дивилися в кишені співгромадян і не спокушалися порушувати закон, який їм довірили охороняти.


А для того, щоб громада вимогливо ставилася до нинішніх стражів порядку й законності, поінформуємо, який фінансовий стимул працювати на благо цієї громади тепер є в них.

Днями урядовці оприлюднили, наскільки матеріально незалежною буде наша Національна поліція. Її співробітники отримуватимуть посадові оклади від 2,5 до 40 тис. грн, а також надбавки за спеціальне звання, вислугу років та за характер служби. «…Керівники встановлюють надбавку за специфічні умови проходження служби в поліції в розмірі до 100% посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за стаж служби», — йдеться у повідомленні на урядовому порталі.

Зазначається, що тим, хто безпосередньо забезпечує громадський порядок та безпеку громадян, передбачено підвищення за службу в поліції особливого призначення в розмірі до 100% посадового окладу. Окрім цього, керівники можуть преміювати поліцейських відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби та надавати їм матеріальну допомогу для оздоровлення в розмірі посадового окладу. Вони також можуть установлювати ще кілька видів доплат, зокрема: надбавку за стаж служби в поліції; надбавку за виконання функцій державного експерта з питань таємниць та надбавку за службу в умовах режимних обмежень; доплату за службу в нічний час — 35% посадового окладу з розрахунку за кожну годину служби в нічний час; надбавку за безперервний стаж на шифрувальній роботі — до 20% посадового окладу.

Передбачено і доплату за науковий ступінь, вчене звання, надбавку за почесне звання «заслужений».

В абсолютних показниках найбільший посадовий оклад в розмірі 40 тис. грн встановлено для голови Національної поліції. Його перший заступник отримуватиме вдвічі менше. Співробітники середньої ланки отримуватимуть оклади від 3 до 6 тис. грн, тоді як початковий оклад слідчих та інспекторів буде 2,5-2,6 тис. грн. До цих сум додаються оклади за спеціальні звання. В офіцерів вони коливаються від 1,2 тис. грн у молодшого лейтенанта до 3 тис. у генерала поліції першого рангу. Доплата за звання молодшого персоналу різниться від 400 грн у рядового до тисячі в старшого сержанта поліції.

Також закон передбачає нарахування співробітникам поліції надбавки за вислугу років — від 5% від посадового окладу з урахуванням окладу за звання в перші два роки служби до 50% для тих, хто прослужив у рядах Національної поліції більше 25 років. До речі, не так давно міністр МВС Арсен Аваков заявив, що зарплата голови Національної поліції становить 97 тис. грн. І це не за рік, а за місяць. Уявляєте, наскільки добре нас має захищати поліція за такі гроші?

Валентина ДЕВЛИШ

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини