Вільне життя

Колишні пайовики Щепановського пікетували суд

Нині відбувся пікет Тернопільського міськрайонного суду. Із плакатами за справедливе правосуддя прийшли члени споживчого кооперативу «Олімпія Б», колишні пайовики «Будівельника».

СК судиться зі своїм екс-пайовиком. «Він спочатку не платив кошти в «Будівельник», тільки викупив у Щепановського 20 метрів житлоплощі, — розповідає голова кооперативу Галина Теличко. Три роки не сплачував «Будівельнику» внески, прийшов тоді до нас у кооператив, вступив і зобов’язався вносити кошти. В нас є протокол, де чітко вказано суми і графік сплати пайових внесків. Але пайовик не дотримувався графіку, виїхав в Італію, зв’язку з ним не було, доручення жодним родичам не надав. Що нам залишалося робити? На той час будинок не був зданий в експлуатацію – підключити воду ми не мали грошей. Пайовик був винен «Олімпії Б» понад 200 тисяч гривень. Тож ми вирішили виключити його з кооперативу. В нас є жінка, в котрої помер чоловік. Вона має двоє дітей і тягне їх сама, то написала заяву, аби їй відтермінували сплату, бо нічим платити. На зборах члени кооперативу проголосували «за». Натомість жодного звернення про відтермінування оплати від позивача не поступало. Лише після того, як його виключили, заплатив членські внески. Він хоче поновитися в членах кооперативу. Ми ж пропонували йти на мирову, гроші повернули б».

Уже два роки, як будинок здали в експлуатацію. Нині члени споживчого кооперативу хочуть створити на його основі ОСББ, однак через судову тяганину не можуть це зробити.

Під стіни суду члени споживчого кооперативу прийшли, щоби привернути увагу до, на їхню думку, вибіркового правосуддя. «Ця цивільна справа слухається уже рік! – наголошує Галина Теличко. – Зачитані навіть позовні вимоги, а до сих пір по суті справу не розглядають. Суддя зачитав ці вимоги і запропонував стороні позивача їх іще раз уточнити. Ми почали заперечувати, однак він почав витребовувати документи, які не мають ніякого відношення до предмету позову. Тож ми вирішили вийти з пікетом проти такого підходу судді до справи».

Фото авторки

Loading...

Про автора

Віра Перун

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини