Вільне життя

Комісійна торгівля. Особливості формування доходів та витрат на загальній системі оподаткування

Згідно зі ст. 1011 Цивільного кодексу за договором комісії одна сторона (комісіонер) зобов»язується за дорученням другої сторони (комітента) за плату вчинити правочин від свого імені, але за рахунок комітента.

Відповідно до Податкового кодексу загальний річний оподатковуваний дохід дорівнює сумі загальних місячних доходів, іноземних доходів, отриманих протягом такого звітного року, а також доходів отриманих підприємцем від провадження господарської діяльності.

При цьому базою оподаткування для доходів отриманих від провадження господарської діяльності , є чистий річний оподатковуваний дохід.

Таким чином, фізична особа – підприємець на загальній системі оподаткування, що є посередником за договором комісії, доручення, включає до складу доходу всю суму виручки у грошовій та не грошовій формі, отриману за таким договором. Тобто до складу доходу включається як вартість проданих товарів, так і комісійна винагорода.

До складу витрат включається сума вартості придбаних товарів з метою їх подальшої реалізації згідно з договором комісії за умови їх документального підтвердження, сформованого на загальних підставах.

Відділ комунікацій Тернопільської ОДПІ

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини