Вільне життя

Конкурс юних скрипалів — крок до мрій

Більш ніж 40 юних музикантів із музичних навчальних закладів Тернопілля взяли участь в обласному конкурсі учнів молодших класів початкових спеціалізованих мистецьких закладів, виконавців на струнно-смичкових інструментах, який уже чотирнадцятий рік поспіль проводиться в Тернопільській музичній школі №1 ім. Василя Барвінського. Конкурс присвячений пам’яті відомих тернопільських музикантів братів Романа і Ярослава Теленків.

Свого часу в обласній філармонії брати Теленки та дружина Ярослава — Габріела створили професійне фортепіанне тріо. Роман був віолончелістом, Ярослав — скрипалем, Габріела — піаністкою. Виступали чи не на всіх визначних сценах тодішнього Радянського Союзу. Були надзвичайно талановитими й здобули величезну популярність як в Україні, так і за її межами.

А навчалися та здобували ази музики саме в першій музичній школі Тернополя. Тому, за словами нинішнього директора цього навчального закладу Надії Семчишин, у 2002 році з ініціативи Благодійного фонду «Соломія» Тернопільське державне музичне училище ім. Соломії Крушельницької на базі ТДМШ №1 започаткувало конкурс для обдарованих дітей. — Жаль, що немає сьогодні таких великих людей, але пам’ять про них оживає в цьому конкурсі, — каже директор фонду «Соломія» Марта Подкович. — А ці маленькі діти, сподіваюся, стануть їхніми наступниками. Звісно, нелегко їм на сцені, важко донести до журі те, чого навчили їх викладачі. Але саме завдяки таким заходам у юних виконавців виховується сценічність, вони зосереджуються, відчувають відповідальність, а отже, закладаються елементи професіоналізму на все їхнє життя.

IMG_8004

Взяти участь у конкурсі ім. братів Теленків можуть найкращі учні молодших класів музичних шкіл і шкіл мистецтв, котрі опановують гру на скрипці та віолончелі. За словами організаторів творчого змагання, кількість конкурсантів з кожним роком зростає. Цього року подали заяви 50 юних музикантів, а взяли участь понад чотири десятки.

IMG_8001

З Бучацької РКМШ уперше на конкурс приїхала скрипалька Мар’яна Лисиманка разом зі своїм викладачем з фаху О. В. Кавецькою. Готувалися до виступу весь рік і неабияк хвилювалися, але, як каже Мар’яна: «Я готова далі вчитися і здійснювати свою мрію».

А ось учениця ТДМШ №1 Настя Черняк, котра опановує мистецтво гри на скрипці в Є. О. Коріньовської, хвилювалася зовсім трошки, адже вже не раз брала участь у таких конкурсах.
Завдяки такому творчому змаганню, стверджують організатори конкурсу — фахові музиканти, викладачі музичного училища, діти одержують неабияку мотивацію для досягнення своєї мрії — стати відомим музикантом.

— Так, наша випускниця Юлія Данилів з першого ж свого конкурсу імені братів Теленків і до кінця навчання у школі здобувала гран-прі, — зауважила Надія Семчишин. — А сьогодні вона вже лауреат міжнародних конкурсів.

Володаркою найвищої нагороди конкурсу пам’яті братів Теленків другий рік поспіль стала юна скрипалька з першої музичної школи обласного центру Софія Плахцінська. Перші місця посіли Вікторія Гуска з Борщівської школи мистецтв у молодшій віковій групі і Ной Ясінський зі школи-господині конкурсу у старшій. Традиційні відзнаки від родини Теленків отримали Владислав Мармус із Монастириської музичної школи і Наталя Баклаженко з обласної експериментальної школи мистецтв.

Наталя КОЛОДІЙ

Фото авторки

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини