Вільне життя

Лише в дискусії народжується істина

Незважаючи на те, що цьогорічна конференція федерації легкої атлетики Тернопільщини мала статус звітно-виборної, громадські активісти не зрадили власних традицій. Перед серйозною розмовою щиро подякували за спортивні досягнення тим, хто домігся вагомих успіхів у минулому сезоні.    

 А відзначити і справді було кого. В 2015 році майстри «королеви спорту» з Тернопільщини на всеукраїнських змаганнях завоювали шістнадцять золотих, п’ятнадцять срібних і двадцять бронзових медалей. Учасниками чемпіонатів Європи серед дорослих та молоді стали бігуни Іван і Наталія Стребкови, стрибун у довжину Сергій Крук, метальниця спису Тетяна Фетіскіна. А юний бучацький богатир, славний продовжувач роду відомого спеціаліста Івана Чуби, штовхальник ядра Іван Карюк збагатився досвідом участі в юнацькому чемпіонаті світу. Не може не тішити і та обставина, що когорту майстрів спорту поповнили стрибун у висоту Віктор Ворко і Русаліна Поворознюк, яка займається спортивною ходьбою. Ще шість молодих атлетів стали кандидатами в майстри.

Багатьом талановитим атлетам, до речі, не один раз довелося виходити на сцену «Палацу кіно» на вулиці Івана Франка. Спочатку сертифікатами за встановлення рекордів області відзначили Василя Макуха, Назара Савківа, Наталію Олійник, згаданих уже Івана і Наталію Стребкових, Русаліну Поворознюк, Івана Карюка. А призи кращих легкоатлетів року в своїх вікових групах отримали також юніорка Христина Стефанишин, Сергій Крук і ще один богатир з обласного ФСТ «Колос», дискобол Іван Панасюк.

Їхнім успіхам, звичайно ж, посприяла самовіддана праця тренерів. Серед наставників, які готують юну зміну, лауреатами стали Віра Зозуля з ОДЮСШ «Колос», Іван Чуба з Бучацької ДЮСШ і Ольга Стефанишин із Тернопільської ОДЮСШ. А за роботу з юніорами, молоддю і дорослими відзначені Юрій Рикалов із Тернопільської ОШВСМ, Олександр Степанюк з обласного ФСТ «Колос», Михайло Васірук із Тернопільської ОШВСМ і Віра Зозуля з ОДЮСШ «Колос».

Що ж до звітів і виборів в обласній федерації, то всі, без винятку, делегати були стурбовані тим, як домогтися поліпшення умов для розвитку улюбленого виду спорту. Одні, щоправда, вважають зусилля, докладені для цього старим президентом Валерієм Єднаком, недостатніми. Інші ж, на переконання заслуженого тренера України Михайла Васірука, не мають сумніву в тому, що владі давно пора «спуститися» з віртуальних соціальних мереж, аби, глянувши в очі спортсменам і тренерам, почути думку про їхні нагальні потреби.

Перші зрушення ніби вже є. Обласний профільний департамент перерахував кошти на придбання легкоатлетичного інвентарю, знайшовся спонсор, який зайнявся ремонтом приміщення обласної федерації на Тернопільському міському стадіоні. Та хіба можна миритися з тим, що в області немає жодної сучасної легкоатлетичної доріжки? А з початком нинішньої зими з її космічними цінами на енергоносії легкоатлетам ніде займатися в приміщенні без ризику отримати серйозні ушкодження. Якось уже і незручно згадувати сусідню Польщу, де чи не в кожній гміні звели сучасні легкоатлетичні комплекси і манежі. В тих же Луцьку чи Дніпропетровську місцева влада останнім часом теж подбала про розвиток «королеви спорту». А в Тернополі, коли порівняно недавно проводили реконструкцію головної арени майже на два десятки мільйонів гривень, про потреби легкоатлетів навіть не заїкнулися…

Жвава дискусія, згідно з регламентом, не могла не завершитися виборами. Більшістю голосів президентом обласної федерації знову обрали Валерія Єднака. Першим його заступником став Валерій Кравчук, заступником — Володимир Місько, відповідальним секретарем — Леонід Дахновський. Обрано також новий виконавчий комітет і ревізійну комісію.

Фото автора 

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини