Вільне життя

Наші у «Буковинському журналі»

Із проголошенням незалежності України чи не в кожній області з’явилися нові літературно-художні журнали: «Вежа» (Кіровоград), «Літературний Тернопіль», «Літературний Чернігів», «Перевал» (Івано-Франківськ), «Холодний Яр» (Черкаси), «Хортиця» (Запоріжжя)…

Серед них — і «Буковинський журнал», який почав виходити у Чернівцях. Попри регіональність і перевагу місцевої автури, це видання  популяризує і сусідів. Не став винятком і 2015-й.

Візьмемо, приміром, перше число часопису. Академік Іван Дзюба з Києва у статті «І блисне стріла з глибин: Аніфатій Свиридюк»  розповів про поета, який народився у Богданівці на Кременеччині, а жив у Вижниці на Буковині. Цікаво, що розмову про нього у третьому числі журналу продовжив Ігор Фарина з Шумська у статті «Він бачив портрет вітру». Про збірку «Два кулемети» Ярослава Курдидика (уродженця Підгайців) веде мову Вадим Василенко. Уродженець Чортківщини Євген Баран розмірковує над книжкою «Божественний вітер» Ігоря Римарука.

Цікавим є і другий номер «Буковинського журналу». В ньому — добірка прозових творів уже згадуваного Ярослава Курдидика. На звірочинствах у релігійній політиці совєтської влади зупиняються Нестор Мизак (уродженець Борщівщини) і Віктор Бондар. Олег Гайнічеров розповідає про письменника Володимира Вознюка, родинні корені якого пов’язані зі Збаражчиною.

Наші краяни також є окрасою третього числа видання. У перекладацькій рубриці Остап Ножак (уродженець Чорткова) познайомив із «Апокрифом» білоруса Максима Богдановича. Вже згадуваний Нестор Мизак присвятив свої дослідження 150-річчю з дня народження митрополита Андрея Шептицького. Роздуми про поетичну збірку «Руське море» уродженця Чортківщини Романа Вархола розмістив Ігор Фарина.

Володимир ГАВРИЛЮК,

член Національної спілки  журналістів України.

м. Шумськ

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини