Вільне життя

На вісі оберту Землі

Чергова творча зустріч у Чорткові відбулася цими днями в мистецькому кафе «Круасанко». Назвали її символічно — «На вісі оберту Землі». Адже з давніх часів люди помітили, що 21-22 грудня день починає ставати більшим, а давні українці вважали, що в цей час народжується сонечко Божич-Коляда.


Автор цих рядків, організатор заходу, розпочав зустріч вітанням, адже у грудні народилися присутні на зібранні поет-пародист Микола Базів із Гусятина та поетеса з Чорткова Мар’яна Магега. З пісенними привітаннями виступили поет-пісняр Іван Кушнір із Яблунева і співачка Ярослава Декалюк із Тернополя.

Друга річниця Майдану, революція Гідності, події на сході —теми завжди актуальні, зокрема, в літературному середовищі. Більшість з присутніх на зустрічі були на Майдані, а їхні близькі чи знайомі перебувають на фронті. Тож на ці теми прозвучали поезії.

На продовження ведучий представив книжкові новинки: «Книгу змін» військового журналіста Андрія Цаплієнка, франківчанки Наталі Крісман «Рабство у генах лікують повстанням», видання наших земляків — уродженки Заліщицького району Наталі Хаммоуди «Свобода не приходить ненароком», Володимира Ухача з Копичинець «Голос барикад та бліндажів», тернополянки Олександри Карої «Справа честі» і «Крило війни» та. Крім того, обговорили недавно випущені твори друзів із Тернополя — «Булочку для… Бога» Валентини Семеняк, «Чекаю дива нізвідки» Ольги Атаманчук та «Пільгові зуби» Арсена Вікарука.

Відтак виступили поетеси Леся Геник і Наталя Данилюк із Франківщини, Любов Печінка (Патора Бачія) з Гусятина, чортківчанки Мар’яна Магега і Уляна Фейло. Після надали слово чоловікам представникам Гусятинщини: Михайлу Тарабію та Миколі Базіву.

Ярослав ДЗІСЯК,
організатор зустрічі.

м. Чортків.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини