Вільне життя

На тобі, небоже…

Очевидно, наше військове відомство залишилося задоволеним презентами від США. Загалом надійшло автомобільної техніки, приладів нічного бачення, комплектів для надання невідкладної медичної допомоги, іншого добра на суму понад 260 мільйонів доларів.


Є чим тішитися, але сум’яття внесла американська ж газета «The Washington Post». Автор публікації, яка відразу ж наробила галасу, категорично стверджує: частина техніки, що надійшла Україні, «не більше, ніж сміття». І стверджує не голослівно, а наводить факти. Три позашляховики «Хамер» застарілі, випущені ще у 80-х роках. Вікна в них пластикові — що ж це за матеріал для військової техніки, його з лука можна пробити. На одному «Хамері» шина луснула вже після сотні-другої кілометрів пробігу. Механік пояснив журналістові причину: шини довго лежали на складі. Згадується в публікації і бронежилет, який використовували ще з десять і більше років тому. Американці не заперечували фактів, які пред’явив їм журналіст, тільки пояснили: допомога Україні потрібна була невідкладна, тож не залишалося часу роздивлятися, що краще, що гірше.

А ось наша сторона не погоджується з тим, що написала «The Washington Post». Міноборони повідомило, що в жодному із 120 «Хамерів» (30 з них — броньовані) недоліків не виявлено. Хоч автомобілі вже використовувалися, та пробіг у них невеликий. Стосовно шин справді виникли окремі питання. Та вже замовлено 158 комплектів нових, тож усе буде гаразд. Не без того, що в котрійсь із уже використовуваних машин щось вийде з ладу, але то не біда: в рамках надання технічної допомоги із США також надійдуть ремкомплекти й запасні частини.

Як воно вийшло, що оцінки так розбігаються? Думаю, що як одна, так і друга сторони керувалися українською народною мудрістю, тільки в різних приказках висловленою. Американці діяли за принципом «На тобі, небоже, що мені не гоже», а наші мудро вирішили: дарованому коневі в зуби не заглядають.

М. АНТОНЮК

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини