Вільне життя

Не гірше, ніж на сільських іграх

Двоє з трьох переможців нещодавнього командного турніру гирьовиків ювілейних XXV сільських спортивних ігор Тернопільщини і в угорському місті Печ, де нещодавно відбувся чемпіонат світу з гирьового спорту у вправі за довгим циклом, виступили не менш успішно.

Торішнє досягнення у французькому Ліоні повторив 23-річний вихованець обласного ФСТ «Колос» Роман Порохняк із Шилів на Збаражчині. В суперечці дорослих атлетів, чия вага не перевищує 65 кілограмів, виборов бронзову медаль. Наставник атлета, заслужений тренер України, майстер спорту міжнародного класу Петро Багрій, щоправда, зізнався: розраховували на більше. На жаль, завадили такі звичні вже для вітчизняного спорту перепони. Скажімо, через фінансову невизначеність до останнього, так би мовити, не було відомо, чи взагалі відбудеться поїздка на світовий форум. Це, зрозуміло, не могло додати позитивного настрою підопічному.

Та ще й не до кінця вилікуване простудне захворювання завадило Романові повноцінно підготуватися до відповідального старту. Довелося з підвищеною температурою тренуватися. Тут уже Петро Федорович із нього самого вини не знімає. Хоча і розуміє: в такому віці здається, ніби здатен гори звернути. Це вже на шостому десятку до кожного сигналу організму прислухаєшся. Тому взяв із Романа слово, що перед серпневим чемпіонатом України з класичного двоборства в Токмаку Запорізької області не приховуватиме і найменших таких дрібниць.

Сам же уславлений збаразький гирьовик, хоч і не до кінця позбувся старих болячок-травм, після впевнених виступів на чемпіонаті області, а пізніше — і в Скалаті, де наприкінці червня відбулася основна частина сільських спортивних ігор Тернопільщини, вирішив знову спробувати сили в змаганнях кращих ветеранів планети. Вийшло, як зазвичай, напрочуд переконливо. Встановивши особисте досягнення для вікової групи атлетів 55─59-ти років (83 підйоми двох 24-кілограмових снарядів), став чемпіоном світу серед ветеранів вагової категорії до 90 кілограмів. А на другий день ще один чемпіонський титул виборов у складі естафетної збірної України.

У командному ж заліку вітчизняні гирьовики удостоєні срібних відзнак. Краще за них у суперечці тринадцяти збірних виступили лише італійці. А третю суму балів набрали атлети з Білорусі. Ще одне незабутнє враження обох від змагань — та увага, з якою в Угорщині відносяться до занять спортом. Навіть студенти гуманітарного ліцею міста Печ мають у своєму розпорядженні спортивний зал з універсальним сучасним покриттям, басейн на чотири доріжки з двома саунами і зоною відпочинку, гімнастичний зал, два відкриті майданчики, футбольне поле з біговими доріжками. Більшість українців про таке може хіба що мріяти.

На фото: дворазовий чемпіон світу серед ветеранів Петро БАГРІЙ і бронзовий призер чемпіонату світу серед дорослих Роман ПОРОХНЯК після церемонії нагородження.

Фото з архіву П. БАГРІЯ

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини