Вільне життя

Ні в гостях, ні вдома

«У гостях добре, а вдома — краще», — слушно каже народна мудрість. Мабуть, є такі щасливі люди, котрим і там, і там добре. А от знаний бізнесмен та й, прямо скажемо, олігарх Дмитро Фірташ до них, з усього видно, не належить. З його статками, здається, що ще треба, аби всюди почуватися якнайкраще. Та ось, наперекір приказці, ні «в гостях», тобто за кордоном, йому не повелося, ні додому, тобто в Україну, не тягне.


Клопоти в голови ради групи компаній Group DF, голови Федерації роботодавців України Дмитра Фірташа почалися ще в березні 2014 року, коли його арештували в Австрії. Згодом випустили під заставу в 125 мільйонів євро й зобов’язали не залишати країну. Але тут американська Феміда висловила дуже палке бажання ближче познайомитися з паном Фірташем. Попросила австрійців відправити його за океан, проте віденський суд в екстрадиції відмовив.

Тим часом пан Фірташ планував собі поїхати до Києва (а як же зобов’язання не покидати Австрію?) на з’їзд Федерації роботодавців України. Зрозуміло ж, з’їзд без голови — куди таке годиться? Але від цього наміру довелося відмовитися. Наш міністр внутрішніх справ Арсен Аваков відкрито заявив: як тільки мандрівний олігарх ступить на українську землю, він за клопотання Міністерства юстиції США тут же буде затриманий. А далі вже суд мав би вирішити: віддавати Фірташа американцям чи ні. Зрештою, і українська правоохоронна система має до пана Фірташа цілу низку неприємних для нього запитань. Зокрема, щодо групи компаній Ostсhem, які, за попередніми підрахунками, завдали державі збитків більш як на п’ять мільярдів гривень, компанії «РосУкрЕнерго АГ» (підозрюється змова з колишніми керівниками НАК «Нафтогаз України» й тодішніми урядовцями, в результаті якої держава теж зазнала мільярдних збитків). Тут до розслідування мають бути залучені експерти ФБР, оскільки сумнівні фінансові операції проводилися через американські банки.

Збагнувши, що зустрічатимуть його не з квітами, а, скоріш за все, з кайданками, пан Фірташ летіти до Києва передумав. Здалеку насварився на Україну, звинувативши її в «зриві економічних реформ» та політичному переслідуванні своєї особи, і залишився в Австрії.

А загалом кепські справи у чоловіка, якому і «в гостях» не з медом, і додому ніяк повернутися.

М. ЛУКАШКЕВИЧ

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини