Вільне життя

Педагоги присвятили вірші Небесній Сотні

Цими днями у Тернополі представили шостий номер літературного альманаху педагогів Тернопілля «Освітянська скриня». Цей спецвипуск присвятили Небесній Сотні. У ньому  твори в різних жанрах представили 60 учителів із України та гості-педагоги з Польщі.

Головний редактор видання Володимир Барна розповів, що задум підтримати творчість освітян краю виник у світлої пам’яті голови обласної організації профспілки працівників освіти, відмінника освіти України Євгена Юрківського. Перший альманах побачив світ у 2004 році. Відтоді з гурту авторів-освітян вийшло кілька професійних письменників — Ігор Бережний і Раїса Обшарська.

«Задум створити спеціальний випуск альманаху, присвяченого Героям Небесної Сотні, зародився навесні 2014 року під час представлення п’ятого номеру», — розповідає в. о. голови обласної організації профспілки працівників освіти і науки України Людмила Мокей.

— Ми визначили таку тему, бо вона нас дуже хвилює. Наше палке слово не може заглушити «гради» та біль матерів, але може дати надію. Ми можемо показати — це є наша історія, наше життя, маємо це приймати та не зневірюватися, бо це найгірше, що може бути, — переконана завідувачка дошкільного закладу №1 «Золота рибка» в Чорткові, член Національної спілки письменників України, одна з авторів часопису Раїса Обшарська.

Вона розповідає, що поет-педагог не тільки підштовхує своїми творами дітей замислитися над важливими та філософськими питаннями, а й допомагає їм реалізуватися. Зі свого досвіду знає, що багато юних пишуть вірші, але часто бояться у цьому зізнатися. Розкрити їхній талант і допомагають творчі освітяни.

Вірші ─ найліпші помічники для відмінниці освіти України вчительки початкових класів вищої категорії навчально-виховного комплексу «Лановецька загальноосвітня школа №1 І—ІІІ ступенів-ліцей» Лариси Дідович-Закитнюк:

— Постійно вигадую для своїх вихованців загадки, віршики, пісеньки. Нещодавно створила кілька сценаріїв на патріотичну тематику. Це дуже важливо, адже як дитина з перших днів вбирає від мами любов до рідної землі, так вчитель початкових класів продовжує цю справу.

Та й самим вчителям важливо розвиватися, реалізовуватися. Вчитель історії Теребовлянського навчально-виховного комплексу (гімназії) Леон Городиський розповідає, що власна творчість, а також літературні зібрання педагогів дають велику наснагу. Саме завдяки Євгену Юрківському історик почав друкуватися, а нині випустив уже дві збірки.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини