Вільне життя

Про проблеми й перспективи аудиту

Викладачі й студенти факультету обліку і аудиту Тернопільського національного економічного університету зустрілись із головою комісії зі стандартів та аудиторської практики Всеукраїнської професійної громадської організації «Спілка аудиторів України», доктором економічних наук, професором обліку і аудиту Запорізького національного університету Нелею Миколаївною Проскуріною.


Гостя розповіла про перспективи розвитку аудиту в Україні, роз’яснивши правову базу, наголосила на підмінах, пов’язаних із вживанням терміна «аудит». Також Неля Миколаївна звернула увагу на інші проблеми, пов’язані з українською аудиторською практикою, і можливості їх розв’язання, організацію аудиторської діяльності, сертифікацію аудиторів та ін.

— На жаль, нині немає політичної волі для легітимізації аудиту в Україні, — констатувала Проскуріна. — Однією з основних перешкод цьому є фактор високого рівня корупції в українській владі.

Важливим було те, що Неля Миколаївна визначила основні напрямки подальшого розвитку аудиту в Україні, зокрема сказала про те, що аудит почне розвиватись у «ширину», саморегулювання професійного аудиту набуде офіційного статусу, поновиться ліцензування аудиту, будуть посилені вимоги до кандидатів в аудитори.

Також професор Проскуріна відповіла на низку запитань викладачів і студентів.

Варвара СИНЯВСЬКА

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини