Вільне життя

Сніг іще в дорозі, а свята вже на порозі

Минулої неділі, 27 грудня, в післяобідню пору чи не все населення Городка Заліщицького району зібралося в центрі села. На свято запалення чи не єдиної в Україні футбольної ялинки не забули запросити і гостей. 

Ініціатором дійства виступив 45-річний їхній земляк, відомий у вітчизняному футболі спеціаліст Іван Марущак. Колишній наставник дублерів перших чемпіонів України із сімферопольської «Таврії» за свою тренерську кар’єру встиг попрацювати також із такими командами майстрів, як мелітопольський «Олком», «Фенікс-Іллічівець» із Калініно, «Княжа-2» зі Щасливого, ялтинська «Жемчужина». А повернувшись через три десятки років на малу батьківщину, взявся і в рідних краях за створення професійної команди. Футбольний клуб «Агро», який базуватиметься в сусідньому Синькові, де є єдине в області поле зі штучним покриттям, уже встиг у цьому сезоні дебютувати в Кубку України серед аматорів, заявити про намір із наступного поповнити склад учасників другої ліги.

Однак розпочинати таку справу без наявності належної інфраструктури — наперед програшна справа. Тож і припали землякам із Городка не лише слова, але й перші конкретні кроки Івана Петровича зі спорудження в їхньому селі сучасної футбольної бази, щонайменше з чотирма полями. Місце там знайдеться всім: і гравцям команди майстрів, і резервістам. Та головними господарями все ж стануть діти з дитячо-юнацької футбольної школи. Адже не секрет, що чимало вихідців із Заліщицького району (згадайте хоча би Петра Бадла, Ігоря Мединського) стали вправними гравцями. То навіщо їм уже в ранньому віці, вирушаючи в інші клуби, залишати рідні краї, коли сучасний спортивний заклад почне діяти зовсім поруч із домом.

— І дозвіл на будівництво спортивного комплексу, — повідомив голова облдержадміністрації Степан Барна, який теж завітав на свято, — влада вже видала. Мине зовсім небагато часу, і з березня наступного року розпочнеться його спорудження.

Зайве, мабуть, казати, що такі інвестиційні проекти для села не можуть не принести вигоди. Хоча би тому, що для місцевих жителів з’являться нові робочі місця. Причому не лише тимчасові, на період будівництва. Саме функціонування спортивного об’єкта вимагатиме після здавання його в експлуатацію чималої кількості спеціалістів різних галузей.

Про те, щоб стати таким населеним пунктом, як сусідній Синьків, місцеві мешканці, чесно кажучи, не мріють. Але хоча би трохи схожим — аж ніяк не проти. Тому і вірять Іванові Марущаку, обрали депутатом обласної ради. В цьому переконаний і голова Заліщицької райдержадміністрації Борис Шипітка. Після запалення яскравих вогнів на ялинці, яку футбольною атрибутикою прикрашали діти місцевої школи, найменшим дісталися ще й подарунки від святого Миколая і Степана Барни. А потім усі разом водили хоровод, насолоджувалися виступом співаків. Поживемо, так би мовити, побачимо, але минулої неділі всі, хто став учасником дійства, здається, були присутні при народженні нового вітчизняного футбольного центру.

Фото автора

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини