Вільне життя

Сором’язливо рекомендує

Раз у країні скрута, то нарід мусить паски затягнути. І затягнув, навіть дуже. Ціни полізли вгору геть на все. Ну все перераховувати не будемо, скажемо так, для прикладу, що шоколадка «Рошен» колись коштувала приблизно 12 гривень, тепер — десь так 25.

Виробник компенсував собі те, що з’їла інфляція, а споживач — ні, бо ж зарплату йому ніхто вдвічі не підвищив. І таких прикладів багато можна навести.

Але затягувати паски, раз державі скрутно, має не тільки простий нарід. Ощадливими повинні бути й високопосадовці. Для цього прем’єр Арсеній Яценюк видав таке розпорядження: «З метою економного і раціонального використання державних коштів рекомендувати Вищій раді юстиції використовувати для обслуговування її діяльності не більше чотирьох легкових автомобілів». Нібито й правильно, але все зводить нанівець одне слово — «рекомендувати». Старим людям, які, попри поважний вік, ще працюють, держава не рекомендувала отримувати пенсії на 15 відсотків менші, а просто почала виплачувати менше. Натомість за газ не рекомендувала платити більше, а без зайвих церемоній підняла тарифи. І власник уже згаданого «Рошена» (хай уже там, не будемо наголошувати на тому, хто він) підняв ціну твердо й рішуче. А ось панам з Вищої ради юстиції прем’єр тільки сором’язливо рекомендує.

Високопосадовці в нас і закони, і урядові постанови та президентські укази вміють обходити. Що там для них рекомендація. А нарід, звісно, затягне паски ще тісніше.

Михайло АНТОНЮК

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини