Вільне життя

Стартували матчем за суперкубок…і новим скандалом

Ось і завершилася літня відпустка у вітчизняному футболі. Вчора, 14 липня, в Одесі матчем за Суперкубок України між київським «Динамо» і донецьким «Шахтарем» розпочався сезон 2015—2016 років. Яким він стане для українського футболу? Не сумніваюся, що навіть більшість із провидців у відповідь скажуть на кшталт: запитайте про щось легше. 

А й справді, доволі успішним виступом провідних клубів на міжнародній арені навряд чи прикриєш прірву, що розростається чи не кожної хвилини. Вже призабуте банкрутство київських «Арсенала» та «Оболоні», знищення кримських клубів на чолі з першим чемпіоном незалежної України, сімферопольською «Таврією», були лише «квіточками». Якоїсь миті новітньої футбольної історії вистачило новітньому знову ж таки злодієві-олігарху, аби поставити на коліна харківський «Металіст». І, попри те, вже новообрана Федерація футболу України допускає клуб до участі в змаганнях. Як і ужгородську «Говерлу», чиї футболісти теж більше року в очі не бачили зарплати, луцьку «Волинь» з її піврічною заборгованістю за рахунками чи донецький «Олімпік», який, не соромлячись, дурив глядачів на пару з «Металістом».

Після затвердження ж регламенту нового чемпіонату провідного дивізіону — буквально за тиждень до старту турніру — новий гучний скандал. Пригадуєте, як автор цих рядків разом із головним тренером дніпродзержинської «Сталі» Володимиром Мазяром дійшли джентльменської згоди позбавити один одного «щастя» спілкуватися під час післяматчевих прес-конференцій у Тернополі. Тренеру не сподобалися «провокаційні» запитання журналіста, останньому — наполегливі спроби видати чорне за біле за ситуації, коли про дотримання принципів чесної гри з боку «Сталі» і близько не йшлося.

Не впоравшись із завданням підвищитися в класі, власники команди з Дніпропетровщини, як їм здалося, домоглися бажаного. «Проковтнувши», так би мовити, донецький «Металург», який теж через відомі події на сході нашої держави потрапив у фінансову скруту. Вже згаданий новий «талант» тренерського цеху негайно почав ділитися планами про намір відразу стати четвертою командою країни. Все було б добре, якби власники «Металурга», під чиєю маркою Мазяр мріяв «прорубувати вікно в Європу», не звернулися до федерації з листом про припинення участі в змаганнях. Вочевидь, із ситуативними партнерами клуб із Дніпродзержинська теж уже встиг обійтися не по-джентльменськи.

А це вже зовсім інша історія. І хоч спікери «Сталі» відразу ж почали заявляти про власне право зайняти вакантне місце в прем’єр-лізі, мотивуючи окремі положення регламенту прийнятними для себе юридичними нюансами, позиції колективу з Маріуполя, який ще не відрікся від «заповітів Ілліча», видаються аргументованішими. Однак в Україні хіба лінивий не заводить мову про суди, в тому числі і футбольні. Тож дочекаймося вчорашнього рішення проведеного в Одесі виконкому Федерації футболу України. Поки ж, на численні прохання вболівальників, які є читачами «Вільного життя плюс», змушені надрукувати календар літньо-осінньої частини чемпіонату прем’єр-ліги, учасником якого все ще є донецький «Металург». Завдяки спільному рішенню дирекції і нового титульного спонсора, до речі, прем’єр-ліга дістала нове ім’я — «Ліга Парі-матч».

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини