Вільне життя

Тернопільця судитимуть заочно

Прокуратура області звернулася до суду з клопотанням про надання дозволу на здійснення спеціального досудового розслідування стосовно підозрюваного за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 258-3 КК України (створення терористичної групи чи терористичної організації).

Встановлено, що житель нашої області впродовж квітня-вересня минулого року підшукував і спонукав жителів Тернополя до участі в збройному протистоянні на боці терористичних організацій «ДНР» та «ЛНР» у рядах бійцівського клубу «Оплот» проти підрозділів Міністерства оборони України і правоохоронних органів, які проводять антитерористичну операцію.

Наразі підозрюваний продовжує вчиняти умисні дії для забезпечення злочинної діяльності цих терористичних організацій необхідними засобами, знаряддями й транспортом для підготовки й здійснення терористичних актів у Донецькій та Луганській областях.

У зв’язку з тим, що житель Тернопільщини переховується від слідства на тимчасово окупованій території України, його оголошено у міждержавний розшук і надано судом дозвіл на його затримання для участі у розгляді клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Окрім того, прокуратура звернулася до суду з клопотанням про надання дозволу на проведення спеціального досудового розслідування в цьому кримінальному провадженні у рамках ст. 2 97-1-297-5 КПК України.

До слова, главою 24-1, якою доповнений Кримінальний процесуальний кодекс України, передбачено процедуру проведення спеціального досудового розслідування та спеціального судового провадження щодо підозрюваних (обвинувачених), які переховуються від органів слідства і суду за межами України та ухиляються від кримінальної відповідальності за окремі злочини проти основ національної безпеки, громадської безпеки і корупційні злочини. Тобто законодавство надає можливість судам заочно засудити осіб у разі, коли вони перебувають у міждержавному чи міжнародному розшуку.

Діана РОМАНІВ

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини