Вільне життя

Усі послуги максимально спростять

Міжрайонні реєстраційно-екзаменаційні відділи (МРЕВи) припинили своє існування, а всі необхідні послуги тепер можна отримати в регіональних центрах — органах з надання сервісних послуг Міністерства внутрішніх справ.


Діє такий і на Тернопільщині. У цей регіональний сервісний центр входить п’ять підрозділів: у Тернополі, Кременці, Чорткові, Підгайцях і Теребовлі. Якщо до реформ МРЕВи підпорядковувались ДАІ та управлінню внутрішніх справ, то новостворені сервісні центри є у підпорядкуванні головного столичного центру МВС. Усі центри працюють за принципом «єдиного вікна». Кожен громадянин може звернутися до будь-якого з центрів незалежно від місця проживання та реєстрації.

За словами виконуючого обов’язки директора регіонального сервісного центру МВС України в Тернопільській області Святослава Вишневського, в установі надаються усі ті послуги, за якими користувачі раніше зверталися у МРЕВ. Це, зокрема, видача посвідчень водія, реєстрація транспортних засобів, також додалася послуга видачі свідоцтв для перевезення небезпечних вантажів.
Окрім того, охочі можуть отримати тут індивідуальний номерний знак. Тобто відтепер написати відповідну заяву можна безпосередньо в центрі, а не їхати задля цього до Києва. Заявку розглянуть у головному сервісному центрі і, якщо все відповідатиме правилам інструкції, а літери не суперечитимуть вимогам законодавства, дадуть заявку на завод для виготовлення. І за плату, яка передбачена постановою Кабінету міністрів, людина отримає в центрі за місцем звернення такий номерний знак. Чи не найважливішим кроком перед експлуатацією є офіційне оформлення індивідуального номерного знака, яке узаконює його використання. Його вносять до бази, він вписується в особливих відмітках, міняється свідоцтво про реєстрацію.

Щодо інших послуг сервісних центрів, то вони перебувають на етапі максимального спрощення для зручності відвідувачів.

— Тепер достатньо покупцю і продавцю авто звернутися до адміністратора будь-якого центру і представити свої паспорти громадянина України, — каже Святослав Федорович. — Адміністратор засвідчує підписи і безкоштовно оформляється договір купівлі-продажу.

Також відбулося спрощення процедури реєстрації транспортного засобу. Вісімнадцятого листопада довідки-рахунки були відмінені. Проте обов’язковим є витяг з Державного реєстру обтяжень рухомого майна. Наразі Міністерства внутрішніх справ та юстиції України обговорюють можливість надання працівникам сервісних центрів доступу до цього реєстру. Якщо це трапиться, то громадяни економитимуть час і гроші, бо не відвідуватимуть нотаріуса, а свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу можна буде отримати за максимально короткий термін.

Працюють регіональні сервісні центри за таким розкладом: вівторок, середа, четвер, п’ятниця — з 9.00 по 18.00, у суботу з 9.00 по 16.45. Неділя та понеділок — вихідні.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Мар’яна Бобрівець

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини