Вільне життя

У прес-клубі обговорили проблеми демобілізованих

Як допомогти демобілізованим адаптуватися до мирного життя обговорили на засіданні Тернопільського прес-клубу. Запрошені доповідачі також розповіли про проблеми, з якими стикаються бійці.

За словами волонтера штабу Самооборони Майдану Тернопільщини Лілі Мусіхіної, на базі штабу почав діяти центр допомоги мобілізованим. Туди здебільшого і звертаються військові, котрі повернулися з передової.

Як розповів голова громадської волонтерської організації «Спілка бійців та волонтерів АТО» «Сила України» Зеновій Гладчук, їм вдалося видати пам’ятку для сімей військовослужбовців, де описані правила надання допомоги бійцям. Їх виписали на основі досвіду армії США. Також збирають дані та оновлюють інформацію щодо правового забезпечення родин учасників АТО. Зеновій Гладчук наголосив – правова неграмотність бійців є однією з їхніх трьох основних проблем після посттравматичного синдрому та забюрократизованої державної машини.

Психотерапевт, координатор центру психологічної допомоги «Крок назустріч» Любов Медведь розповіла про те, як варто поводити себе рідним і близьким демобілізованих. «Вони ведуть себе так, як завжди, намагаються дати ту підтримку, яку дають зазвичай – пораду, яка не є підтримкою, бо не розуміють того стану, в якому знаходиться солдат, — зауважила Любов Медведь. — Чи налити 100 грам – бо не розуміють, що людина, яка перебувала довгий час у стані серйозного стресу і перевтоми, дуже швидко алкоголізується. Допомогти співчуття – і цим загнати солдата в глибоку депресію. Або не допомагати, а навпаки – вважати, що людина сильна, бо не має видимих фізичних зранень».

Начальник відділу організації сприяння працевлаштуванню населення обласного центру зайнятості Валентина Нікуліна проінформувала журналістів про те, як звертаються демобілізовані до центрів зайнятості в області, скільки з них правелштувалося, як бійці намагаються відкрити власну справу тощо. А старший офіцер групи по роботі з особовим складом та громадськістю обласного військового комісаріату Олена Величанська розповіла про залучення в роботу військкоматів психологів і вимоги до них.

Фото й відео авторки

Loading...

Про автора

Віра Перун

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини