Вільне життя

Футбольна Україна на карті Європи

Відомий тернопільський футбольний статист Левко Легкий підготував до друку ще одну книгу. Любителів гри мільйонів вона, без сумніву, не може не зацікавити хоча би через те, що вже назва промовляє сама за себе: «Україна в європейських футбольних кубкових турнірах». 

Гортаючи сигнальні сторінки видання, яких назбиралося аж дві з половиною сотні, відразу доходиш висновку: автор, як і в багатьох попередніх працях, не зрадив властивій для себе фундаментальності дослідження і викладення фактів про славні сторінки вітчизняного футболу. І читачі матимуть змогу ознайомитися з детальними розповідями як про досягнення кращих команд майстрів України, так і про відомих тренерів і гравців, які примножували футбольну славу нашої держави.

Шлях до європейських кубкових вершин українські футболісти розпочали ще за часів колишнього СРСР. Тож у розділі «Україна в єврокубках за Союзу» викладено доволі вичерпний статистично-інформаційний матеріал про здобутки всіх семи вітчизняних команд, які виступали в радянський період. Щоправда, за двадцять чотири проведені на міжнародній арені сезони вагомих успіхів змогли домогтися тільки київські динамівці. Причому, не лише серед співвітчизників, але й серед десяти колективів, які представляли інші республіки нині вже неіснуючої держави. До історії європейських кубкових турнірів назавжди вписані перемоги динамівців у Кубку володарів кубків у 1975 і 1986 роках, виграш Суперкубка УЄФА в 1976 році.

Починаючи ж із 1992 року, в описах і таблицях окремо по сезонах відображено здобутки команд за часів незалежної України. І новітня історія вимагає, скажімо, детального опису перемоги донецького «Шахтаря» в Кубку УЄФА в сезоні 2008 — 2009 років. А з окремих таблиць читачі дізнаються про кращих бомбардирів, гвардійців зелених полів та їхніх наставників.

У виданні розміщено також чимало кольорових ілюстрацій, на професійному рівні виконані як обкладинка, так і дизайн видання загалом. Якщо любителів футболу зацікавить книга, за детальною інформацією можна звернутися у видавництво «Богдан». Телефон для довідок у Тернополі — 52-06-07.

Фото автора

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини