Вільне життя

Чи потрібно «робити» нову приватизацію?

У середині 90-х років я приватизував город. Тепер мені кажуть, що та приватизація недійсна — вимагають кадастрового номера. Чи потрібно «робити» нову приватизацію, чи ця дійсна? (Михайло, Заліщицький район).

Попри те, що державні акти старого зразка не містять інформації щодо кадастрового номера, вони вважаються дійсними.

Проте під час продажу землі, оформлення спадщини, іншого відчуження земельної ділянки тощо виникають проблеми через відсутність кадастрових номерів земельних ділянок у державних актах старого зразка. Тобто кадастровий номер є обов’язковою умовою для продажу, дарування, оформлення спадщини щодо земельної ділянки та здійснення інших юридичних дій, пов’язаних із земельною ділянкою.

Присвоєння кадастрового номера на вже приватизовану земельну ділянку при існуючому державному акті старого зразка відбувається на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки за заявою їхніх власників (користувачів земельної ділянки державної чи комунальної власності).

Розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) здійснюється на платній основі на умовах та в строк, що визначені договором з розробником такої документації із землеустрою.

Отже, п. Михайле, ваші документи, що підтверджують право власності на земельну ділянку, дійсні. Але очевидно, що земельна ділянка, якою ви володієте, не внесена до Державного реєстру земель. Щоб внести її до реєстру, а це — необхідно, потрібно звернутися до землевпорядної організації для розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).

Галина СТЕЦЬКО,

завідувач сектору взаємодії зі ЗМІ та громадськістю головного управління Держгеокадастру в області.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини