Вільне життя

Чому не додали до пенсії?

Ліквідатори наслідків чорнобильської катастрофи Петро Ярославович Стадник, Роман Володимирович Шевчук, Богдан Павлович Бучинський мають пенсію 949 грн. Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк у своєму виступі казав, що таким людям мають підняти виплати, але й досі цього не зробили. Із наших людей у Чорнобильській зоні працювало дев’ятеро осіб. Уже не дожило до підвищення пенсії п’ятеро.


Чому не підняли пенсії таким людям?

Такого листа написали до нас дружини ліквідаторів аварії на Чорнобильській атомній станції, які живуть у селі Магдаліївка Підволочиського району. Відповідь на запитання попросили дати начальника управління пенсійного забезпечення головного управління Пенсійного фонду України в області Галину Скрепецьку.

З першого вересня 2015 року збільшено прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, і встановлено на рівні 1074 грн. Відповідно з вересня зросли розміри пенсій, котрі були встановлені на рівні мінімальної пенсії за віком, а також підвищення, доплати і надбавки, що визначаються, виходячи з розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
Мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється за умови наявності повного страхового стажу на час призначення пенсії. Так чоловікам, що вийшли на пенсію до першого жовтня 2011 року, мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом за наявності 25 років страхового стажу. Для тих чоловіків, які вийшли на пенсію після цієї дати, необхідний стаж має бути 35 років.

Особи, які не мають повного стажу, що дає право на отримання пенсії на рівні прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, розмір пенсії визначається пропорційно до наявного страхового стажу, виходячи з нового прожиткового мінімуму.

Слід зазначити, що при встановленні пенсійної виплати особам, які мають неповний страховий стаж, органи Пенсійного фонду керуються положенням пункту 2 постанови Кабінету міністрів України від 26 березня 2008 року №265 «Деякі питання пенсійного забезпечення громадян». Згідно з ним, якщо розмір пенсійної виплати (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат, визначених у законодавстві, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною) не досягає 949 грн, то таким особам надають щомісячну державну адресну допомогу в сумі якої не вистачає до зазначеного розміру. Тобто розмір пенсії для зазначеної категорії осіб не може бути нижчим за 949 грн.

Оскільки в дописувачів відсутній необхідний стаж, який дає право на отримання пенсії на рівні прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, після проведеного перерахунку з першого вересня 2015 року розмір пенсії не змінився і залишився на рівні 949 грн.

Валентина ДЕВЛИШ

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини