Вільне життя

Що робити платникам податків у разі втрати первинних документів

Відділ комунікацій Тернопільської ОДПІ повідомляє, що Державна фіскальна служба України в листі від 20.11.2015 № 24797 дала роз’яснення відносно відновлення платниками податків втрачених документів, що є предметом перевірки.

Так, відповідно до наданої консультації, платники податків зобов’язані забезпечити зберігання документів, пов’язаних з виконанням вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладений на контролюючі органи, не менше 1095 днів з дня подання податкової звітності, для складання якої використовуються вказані документи.

У разі втрати, ушкодження або дострокового знищення таких документів, платник податків зобов’язаний в п’ятиденний термін з дня такої події письмово повідомити контролюючий орган за місцем обліку.

Що стосується відновлення документів, то порядок дій у разі втрати первинних документів визначений пунктом 6.10 Положення № 88 « Про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку». Зокрема, у разі пропажі або знищення первинних документів, облікових регістрів і звітів керівник підприємства, установи письмово повідомляє про це правоохоронні органи та наказом призначає комісію для встановлення переліку відсутніх документів та розслідування причин їх пропажі або знищення.

Для участі в роботі комісії запрошуються представники слідчих органів, охорони і державного пожежного нагляду.

Результати роботи комісії оформляються актом, який затверджується керівником підприємства, установи. Копія акта надсилається органу, в сфері управління якого перебуває підприємство, установа, а також державній податковій інспекції в 10-денний термін.

Відділ комунікацій Тернопільської ОДПІ

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини