Вільне життя

І вінець сезону має запам’ятатися

Після дворічної перерви Тернопільська обласна федерація футболу знову провела розширене звітне засідання виконавчого комітету в ресторані «Максим» поруч зі Старим замком у Тернополі. Попри святкову обстановку закладу громадського харчування доволі таки елітного рівня дискусія стосовно підсумків сезону, що минув, запам’яталася і різноманітністю суджень, і прагненням називати речі своїми іменами. 

Причому справа навіть не в тому, що голова обласної федерації, член виконкому Федерації футболу України Володимир Мариновський ніколи не соромився розставляти всі крапки над «і». Керівників районних федерацій і аматорських клубів краю, які віддали чимало років розвитку гри мільйонів, теж не особливо потрібно припрошувати лізти до кишені «за словом». Бережанця Нестора Колодку, для прикладу, навряд чи вже хто змусить змінити думку про те, що під лежачий камінь вода апріорі не потече. Коли голосно не «постукаєш» у двері, народні обранці знайдуть тисячі причин, аби відмовити в допомозі розвитку місцевого футболу.

Підтвердженням його слів, як не дивно, може слугувати і виступ новобраного керівника районної федерації із Зборівщини Володимира Мандзюка. Нинішньому Айболиту «Ниви» залишилося хіба подякувати організаторам обласного чемпіонату за те, що дозволили стартувати в турнірі з тижневим запізненням. Один із найбільших за територією районів уже звично відмовив футболістам у підтримці, виділивши на витрати команди геть несерйозне фінансування. На щастя, пан Володимир знайшов мецената, Віктора Гуртовенка, який зміг забезпечити виступ футбольного клубу «Зборів» в обласному чемпіонаті аматорів.

Одне слово, досить про те, що болить футболістів. За винятком хіба ігнорування суддівським комітетом федерації, який не те що не «ощасливив» засідання присутністю керівників, але навіть не виявив за потрібне відзвітуватися. Дивна позиція, зважаючи на ту обставину, що саме Тернопільська обласна федерація футболу рекомендує суддів для обслуговування матчів наступного сезону в усіх вітчизняних турнірах. Невже думають, що італієць П’єр-Луїджі Коліна знову їх убезпечить від неприємностей? Без погодження з обласною федерацією ні арбітрові першої ліги Андрієві Яблонському, ні, тим більше, асистенту прем’єр-ліги Андрієві Мотиці, який незадовго перед тим потрапив у неприємну ситуацію, нічого сподіватися на продовження суддівської кар’єри. Наскільки поінформований, «безчинству» арбітрів виконавчий комітет таки має намір найближчим часом дати належну оцінку.

Зрештою, «обрані» рефері хіба ризикують надмір переоцінити власну роль в аматорському футболі Тернопільщини. Попри те, регалії за чемпіонський титул знову дісталися футболістам теребовлянської «Ниви». Віце-чемпіонами стали підопічні Ярослава Олексіва із заліщицького «Дністра». А відзнак за третє місце удостоєні футболісти КАМу з Бурдяківців Борщівського району. Індивідуальних нагород від Тернопільської обласної федерації футболу удостоїлися також кращі сім гравців у своїх номінаціях — голкіпер Андрій Гарас із «Бережан», захисник Роман Буртник із заліщицького «Дністра», півзахисник Назар Ільчишин із КАМу з Бурдяківців, нападник, однофамілець колишнього нападника збірної СеРеСер Андрій Понєдєльнік із кременецького «Буревісника», кращий гравець турніру Юрій Беркита з теребовлянської «Ниви», кращий бомбардир регулярного турніру Іван Тарабалка із заліщицького «Дністра», а також наставник чемпіонів із теребовлянської «Ниви» Роман Курдупель.

Подяками обласної федерації футболу відзначені також кращі активісти, серед яких і президенти футбольних клубів — лауреатів минулого сезону.

Фото автора  

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини